Koller, Čech, Nedvěd, Ujfaluši... Hodináři z »repre« | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 29. května 2025

Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand

Koller, Čech, Nedvěd, Ujfaluši... Hodináři z »repre«

Petr Čech má hodinky z Čech. Jak jinak…
Petr Čech má hodinky z Čech. Jak jinak… (pro Aha! – Festina.cz)

PRAHA – Fotbalová reprezentace vstoupila do kvalifikace o EURO 2008 tou správnou nohou. Čtyři zápasy – deset bodů a první místo. Brücknerovým hochům to zkrátka šlape jako hodinky.

Jenže jako které hodinky?! Jako primky neprůstřelného brankáře Petra Čecha? Nebo snad festiny, jejichž tváří se nedávno stal obrovitý útočník Jan Koller?!

„Oslovili mě před kvalifikačním dvojutkáním se San Marinem a Irskem, tehdy to začalo. Fotky jsme nafotili v hotelu Praha,“ přibližuje Koller, kdy se rozhodl propůjčit svůj obličej a jméno k propagaci hodinek. „Ta značka se mi vždycky líbila, mají jak konzervativní tak extravagantnější modely. Jsou prostě pěkný,“ lebedí si útočník Monaka. Festina si Kollera vybrala i kvůli devítce, kterou nosí v reprezentaci na dresu. Celá kolekce má totiž název »Festina 9 Collection«. Inzeráty s podobiznou nejlepšího střelce české reprezentační historie v nejbližších týdnech doslova zaplaví republiku…

Koller ovšem není prvním propagátorem hodinářského řemesla. Už před mistrovstvím světa spojil brankář Petr Čech své jméno s tradiční českou značkou Prim. Sám nosí model Tycho Brahe z limitované padesátikusové série. Nemyslete, primky z 18karátového zlata vyjdou na skoro 180 tisíc Kč, v platině skoro na milion! Jedny takové nosí prezident Klaus! „Značka Prim má historii, znamenité jméno špičkové ruční práce. Že se rozhodli spojit se mnou, je pro mě vyznamenáním,“ říkal tehdy Čech. Ovšem v jeho rozhodnutí vězel i kus historie. „Primky byly moje první hodinky. Už tehdy mě fascinoval pohled na běžící strojek, a tak jsem je často otevíral a obdivoval, jak to celé může fungovat,“ vybavuje si.

Milovníků luxusních hodinek je mezi fotbalovými milionáři povícero. Mít aspoň jedny »rolexky«, patří k bontonu, navíc všichni, kdo byli na ME v Portugalsku, jeden kus dostali jako sponzorské poděkování.

Králem ovšem byl Pavel Nedvěd. Hodinky sbírá, má jich už přes padesát kusů! „Ke každým šatům jiné,“ říká. Utratil za ně miliony. „V oblibě mám hlavně značku JaegerLe Coultre, jedny ale vyjdou na statisíce korun,“ prozradil jednou.

9.11.2006

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.

Známé celebrity
Agáta Hanychová • Anna K. • Anna Slováčková • Artur Štaidl • Bolek Polívka • Dagmar Havlová-Veškrnová • Dagmar Patrasová • Daniela Písařovicová • Dominika Gottová  • Eva Burešová • Eva Samková • Felix Slováček • Filip Blažek • František Ringo Čech • Hana Gregorová • Hana Zagorová • Helena Vondráčková • Hynek Čermák • Iva Kubelková • Ivana Gottová • Iveta Bartošová • Jakub Prachař • Jan Čenský • Jan Kraus • Jana Adamcová Nováková • Jana Boušková • Jaroslava Obermaierová • Jiří Bartoška • Jiří Krampol • Jiřina Bohdalová • Jitka Čvančarová • Josef Kokta • Karel Gott • Karel Šíp • Kate Middleton • Kateřina Brožová • Libor Bouček • Linda Rybová • Lucie Bílá • Lucie Borhyová • Lucie Šafářová • Lucie Vondráčková • Lukáš Vaculík • Mahulena Bočanová • Marek Eben • Marta Kubišová • Martin Dejdar • Michal David • Monika Marešová-Poslušná • Ondřej Gregor Brzobohatý • Pavla Tomicová • Petr Janda • Rey Koranteng • Sára Affašová  • Sara Sandeva • Simona Krainová • Štefan Margita • Taťána Kuchařová • Tatiana Dyková • Tereza Kostková • Tomáš Plekanec • Václav Neckář • Veronika Arichteva  • Veronika Gajerová • Veronika Žilková • Vojtěch Dyk • Vojtěch Kotek • Zdeněk Pohlreich • princ George • princ Harry