Fotbalista Štěpán Vachoušek: Sparťanem na poslední chvíli! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 15. srpna 2025

Svátek slaví Hana, zítra Jáchym

Fotbalista Štěpán Vachoušek: Sparťanem na poslední chvíli!

Štěpán Vachoušek ještě nedávno bojoval se sparťanem Bonym Wilfriedem, teď mu bude exteplický záložník připravovat gólové šance.
Štěpán Vachoušek ještě nedávno bojoval se sparťanem Bonym Wilfriedem, teď mu bude exteplický záložník připravovat gólové šance. (GetPhoto – Vlastimil Vacek, ČTK/AP)

Pár minut před pondělní půlnocí, chviličku před vypršením důležitého termínu pro zapsání posil na soupisku pro 4. předkolo Ligy mistrů, získala Sparta teplického záložníka Štěpána Vachouška (31). Důvod byl jasný, kvůli vyloučení s Poznaní nemůže nastoupit proti Žilině tvořivý Marek Matějovský. „Měl jsem na rozhodnutí tři hodiny,“ říká Vachoušek, jenž by měl sparťany dotáhnout za balíkem peněz. Pokud Sparta postoupí, vydělá nejméně 186 milionů korun!

V cestě do základní skupiny LM stojí už jen Žilina (1. zápas 17. srpna, 20.00 na Letné), jenže Pražané budou ve středové řadě postrádat vyloučené Matějovského, Sionka a zraněného Vacka. „Zahrát si Ligu mistrů, to je přece vrchol,“ vypálí Vachoušek, co rozhodlo o jeho přesunu na Letnou. Ano, je mu líto, že opouští kamarády v tísni, odchází z Teplic, které jsou v lize předposlední. Ovšem severočeský klub za jeho půlroční hostování s opcí na přestup dostane slušné odstupné.

Podle odhadu zasvěcených to může být za milion hned a při případném postupu se ještě nějaké peníze z Prahy přikutálejí. „To jde mimo mě, ani to neřeším. Teplice za mě inkasovaly už tenkrát, kdy jsem odcházel do Slavie, obrovskou částku,“ vzpomíná sparťanská posila. Tehdy Severočeši dostali 35 milionů. To se psal rok 2003.

Teď ho Teplice pustily podruhé. Znovu do Prahy. A pokud Sparta využije opci na přestup, vyplatí se jim šikovný záložník už podruhé. „Těžko říct, to musí posoudit pan Hrdlička (teplický šéf). Ale asi jo, když mě pouští, ne?“ usměje se Vachoušek.

Marek Matějovský (na snímku s Drygasem) byl v duelu Ligy mistrů s Poznaní vyloučen, proto přišel Vachoušek.

Nová posila Sparty: Tomáši, mám přestoupit?

Tomáš Řepka, to je velký sparťanský šéf. Řídí kabinu železnou rukou. I proto Vachoušek volal před přestupem právě jemu. Toužil snad vědět, jestli mu nebude v týmu vadit? „To ne, chtěl jsem slyšet, co si o tom myslí. Je to osobnost Sparty. Choval se perfektně, i to mě přesvědčilo.“

Překvapilo vás, že se Sparta ozvala?

„Samozřejmě jsem překvapený byl, ale seběhlo se to tak rychle, že jsem neměl čas o tom přemýšlet. Ale vidina evropských pohárů a hlavně Ligy mistrů byla tak veliká, že do toho jdu.“

Co říkala rodina na takový přesun?

„Není to ideální, nejmenší syn půjde do první třídy, kluci tady hrají fotbal. Ale po dohodě s rodinou jsem se rozhodl, že do Sparty půjdu.“

V Česku je člověk buď slávista nebo sparťan. Které barvy jste jako kluk uctíval?

„Fandil jsem Spartě, později jsem hrál za Slavii. A teď mě oslovila Sparta, jestli mám zájem se s ní probojovat do Ligy mistrů. To je výzva!“

Určitě máte napilno, co všechno jste musel během úterka stihnout?

„Hlavně jsem co deset minut zvedal telefon. Pak jsem si musel zabalit věci, rozloučit se v Teplicích. Nebylo pro mě jednoduché odejít…“

Tomáš Řepka

Jak si vedou letní posily Sparty

  • Daniel Zítka – nastoupil jen jednou, v Budějovicích Sparta prohrála (0:1). Za Blažkem si moc nezachytá...
  • Bondoa Adiaby – tenhle kamerunský stoper odehrál jen dva duely v lize, do LM nezasáhl.
  • Marek Matějovský – motor středové řady, jenže se nechal vyloučit v odvetě 3. předkola LM s Poznaní.
  • Leonard Kweuke – kamerunský útočník přišel s pověstí střelce, nastoupil jen jednou v lize. Gól nedal.
  • Miloš Lačný – pořádnou šanci nedostal. Když nastoupil od začátku proti Ljepaji, zranil se.
  • Štěpán Vachoušek – ?

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.

Známé celebrity
Agáta Hanychová • Anna K. • Anna Slováčková • Artur Štaidl • Bolek Polívka • Dagmar Havlová-Veškrnová • Dagmar Patrasová • Daniela Písařovicová • Dominika Gottová  • Eva Burešová • Eva Samková • Felix Slováček • Filip Blažek • František Ringo Čech • Hana Gregorová • Hana Zagorová • Helena Vondráčková • Hynek Čermák • Iva Kubelková • Ivana Gottová • Iveta Bartošová • Jakub Prachař • Jan Čenský • Jan Kraus • Jana Adamcová Nováková • Jana Boušková • Jaroslava Obermaierová • Jiří Bartoška • Jiří Krampol • Jiřina Bohdalová • Jitka Čvančarová • Josef Kokta • Karel Gott • Karel Šíp • Kate Middleton • Kateřina Brožová • Libor Bouček • Linda Rybová • Lucie Bílá • Lucie Borhyová • Lucie Šafářová • Lucie Vondráčková • Lukáš Vaculík • Mahulena Bočanová • Marek Eben • Marta Kubišová • Martin Dejdar • Michal David • Monika Marešová-Poslušná • Ondřej Gregor Brzobohatý • Pavla Tomicová • Petr Janda • Rey Koranteng • Sára Affašová  • Sara Sandeva • Simona Krainová • Štefan Margita • Taťána Kuchařová • Tatiana Dyková • Tereza Kostková • Tomáš Plekanec • Václav Neckář • Veronika Arichteva  • Veronika Gajerová • Veronika Žilková • Vojtěch Dyk • Vojtěch Kotek • Zdeněk Pohlreich • princ George • princ Harry