Kasty fanoušků: Chuďasové i celebrity

Všichni cestovali přes tisíc kilometrů. Bylo jich prý přes dva tisíce! Jenže jedni pohodlně letěli, dostali zdarma ubytování v luxusním hotelu a seděli ve VIP lóžích. A druzí?
Ti se třeba drkocali i autobusem, po Barceloně sháněli nejlevnější ubytovny a na tenis si museli vzít dalekohled, aby z nejlevnějších sedaček pod střechou monstrózní arény vůbec dohlédli na kurt. Ne všichni čeští fanoušci byli před daviscupovým finále na stejné startovací pozici. Kdo všechno přiletěl?
Celebrity - (Útrata: 0 Kč)
Bylo jich tu hned několik, pobyt jim hradila agentura Česká sportovní či sponzoři Českého tenisového svazu. A tak fandili olympijští vítězové oštěpař Jan Železný s lyžařkou Kateřinou Neumannovou, sami tenisté sehnali lístky fotbalovému kanonýrovi Janu Kollerovi (ten ale dorazil za své), nechyběli politici, byznysmeni, lobbisté. „Zájem veličin ze světa byznysu byl obrovský,“ přiznal šéf agentury Česká sportovní Miroslav Černošek.
Bubeníci - (Útrata: 5000 Kč)
Populární prostějovská skupina tří desítek bubeníků tradičně dirigovala české fandění. Měli kliku, na výletu do Barcelony hodně ušetřili. Letenky a částečně i pobyt jim hradila právě Česká sportovní. „Oni si to bezpochyby zaslouží za to, jak moc nám už léta pomáhají. Kluci si jejich podpory nesmírně váží, bylo proto naší povinností je do Barcelony pozvat,“ řekl Černošek.
Smrtelníci - (Útrata: min. 20 000 Kč)
Buď si kupovali lístky i s ubytováním a letenkou v balíčku přes Čedok, za což zaplatili nejméně dvacet tisíc korun, o jídlo se samozřejmě museli postarat sami. Mnozí si raději sehnali vstupenky z oficiálních zahraničních online serverů (nejlevnější za 100 eur = 2600 Kč), ubytování a letenky si vybírali dle libosti, čímž mohli hodně ušetřit. Nicméně na »dvacku« je barcelonský výlet určitě přišel.