Michal Kadlec: SOUTĚŽÁK | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 16. července 2025

Svátek slaví Luboš, zítra Martina

Michal Kadlec: SOUTĚŽÁK

Michal Kadlec se svým subaru. Jeho třiadvacítka nesmí pochopitelně chybět na skle...
Michal Kadlec se svým subaru. Jeho třiadvacítka nesmí pochopitelně chybět na skle...

PRAHA – Motory burácejí, tlusté gumy kvílí, z nablýskaných žihadel přechází zrak. Fotbaloví reprezentanti dojíždějí na sraz. Nadupané sporťáky přilepené k zemi, do kterých za pár let pro artrózu už nevlezou. V limuzínách plují jako v korábech.


Mercedesy a bavoráky? Okoukané. Na repre teď najdete i auťák pro rally

Do obřích teréňáků hravě napěchují rodinu, psa i golfové hole. Ale vtom do toho defilé luxusu drze vpadne hřmotný modrý krasavec. Vzbudí pořádný rozruch; soutěžní subaru ještě nikdy nikdo na sraz nepřivezl. Až MICHAL KADLEC (23), obránce bundesligového Leverkusenu.

Je to úplně jiný proud. Rozpustilý, lehce ujetý. Proti všem konvencím nároďáku, kde frčí hlavně tmavé elegantní káry. Originál. „Pravda, není to úplně tradiční auto v reprezentaci,“ připouští Michal Kadlec. O svém Impreza WRX STI, ikoně automobilky Subaru, mluví nadšeně a s láskou. Je jako hippie v tom snobsky usedlém stylu. „Já jsem absolutně nadšený. Hned jak jsem se poprvé svezl, mi tohle auto učarovalo. Má tah, je skvěle ovladatelné, má styl. To je prostě vášeň,“ chrlí ze sebe spokojeně. Kdo to kdy viděl, auto pro rallye...

Kliknutím zvětšeteBavoráky? Má je kdekdo. Mercedesy a audiny? Nuda. Ferrari jsou v kursu. I porsche. „Jenže tohle je unikát. Kdyby se v tom někdo z kluků svezl, tak třeba přehodnotí názor.“ Jeho kopie rallyového speciálu je pochopitelně levnější. V Česku ji pořídíte za 1,2 mil. korun. „Koupil jsem starší, od známého z Brna. A mám to auto jen v Česku. Tohle je za málo peněz hodně muziky. Kdo se svezl, říká, jaká je to bomba.“

Pořídil si originální žluté olepení jako měl norský jezdec Petter Solberg. Kamarádi už vůz zkusili na sjezdovce, Michal uháněl po lesní šotolinové cestě. Sedí jako přibitý. „Aby ne, permanentní čtyřkolka. A já jsem hračička. Výfuk má upravené svody a tím pádem pronikavý zvuk. Mám tam závodní gumy, slicky. Když se zahřejí, je to paráda a dá se s tím dělat plno věcí. Ovšem rekordy netrhám, nejsem blázen.“ Dvouapůllitrový motor má 320 koní a dosáhne maximální rychlosti 250 km/h.

Tohle auto je skvělá hračka. Splněný sen. Adrenalin. A styl...


Autor: MICHAL CHYTIL

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.

Známé celebrity
Agáta Hanychová • Anna K. • Anna Slováčková • Artur Štaidl • Bolek Polívka • Dagmar Havlová-Veškrnová • Dagmar Patrasová • Daniela Písařovicová • Dominika Gottová  • Eva Burešová • Eva Samková • Felix Slováček • Filip Blažek • František Ringo Čech • Hana Gregorová • Hana Zagorová • Helena Vondráčková • Hynek Čermák • Iva Kubelková • Ivana Gottová • Iveta Bartošová • Jakub Prachař • Jan Čenský • Jan Kraus • Jana Adamcová Nováková • Jana Boušková • Jaroslava Obermaierová • Jiří Bartoška • Jiří Krampol • Jiřina Bohdalová • Jitka Čvančarová • Josef Kokta • Karel Gott • Karel Šíp • Kate Middleton • Kateřina Brožová • Libor Bouček • Linda Rybová • Lucie Bílá • Lucie Borhyová • Lucie Šafářová • Lucie Vondráčková • Lukáš Vaculík • Mahulena Bočanová • Marek Eben • Marta Kubišová • Martin Dejdar • Michal David • Monika Marešová-Poslušná • Ondřej Gregor Brzobohatý • Pavla Tomicová • Petr Janda • Rey Koranteng • Sára Affašová  • Sara Sandeva • Simona Krainová • Štefan Margita • Taťána Kuchařová • Tatiana Dyková • Tereza Kostková • Tomáš Plekanec • Václav Neckář • Veronika Arichteva  • Veronika Gajerová • Veronika Žilková • Vojtěch Dyk • Vojtěch Kotek • Zdeněk Pohlreich • princ George • princ Harry