Tampa Bay rozdávala radost - A dnes předvedou show i NY Rangers

PRAHA – Hokejisté Tampy mají sehrát v Praze úvodní dva zápasy NHL s NY Rangers. Jenže v Česku nejsou jen kvůli tomu, včera třeba rozdávali radost v Jedličkově ústavu, s jeho reprezentanty si zahráli bocciu a florbal. Na vozíčku!
Hokejisté Tampy mají sehrát v Praze úvodní dva zápasy NHL s NY Rangers. Jenže v Česku nejsou jen kvůli tomu, včera třeba rozdávali radost v Jedličkově ústavu, s jeho reprezentanty si zahráli bocciu a florbal. Na vozíčku!
„Oni jsou hodně stateční, perou se s osudem,“ ocenil vozíčkáře český bitkař Tampy Bay David Kočí. Spolu s ním přišli Vladimír Mihálik, Mike Lundin a Ryan Craig. Obě disciplíny však hokejisté prohráli, Kočí, jenž v NHL ještě neskóroval, se ve florbalu blýskl hattrickem. „Tolik jsem jich dal někdy v juniorech,“ zavzpomínal. „Na vozíku je to náročné na ruce mnohem víc než hokej,“ přiznal Mihálik. „Bylo to zábavné odpoledne. Jako hokejisté jsme známí, tak se to snažíme komunitě vrátit,“ podotkl Kočí s tím, že charitativní akce k jejich povolání patří.
Dnes je na programu otevřený trénink obou týmů v O2 aréně, oba týmy slíbily, že z toho udělají show s kontaktem s diváky. Provázet odpolednem bude dvojice Michal Suchánek – Richard Genzer. A lístky za 100 korun ještě nějaké jsou!