Slavia spoléhá na Beránka a jeho: Dřevěné ruce | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 18. července 2025

Svátek slaví Drahomíra, zítra Čeněk

Slavia spoléhá na Beránka a jeho: Dřevěné ruce

Josef Beránek svírá své dřevo a číhá na puk. Soupeř téměř nemá šanci.
Josef Beránek svírá své dřevo a číhá na puk. Soupeř téměř nemá šanci.

PRAHA – Až zase dnes půjde JOSEF BERÁNEK (38) na buly, všimněte si, co drží v ruce. Ano, zatímco okolo se blýskají naleštěné kompozitové hokejky, on třímá dřevěnou klasiku. A tímhle pádným a těžkým kusem dřeva získává puk za pukem.


Kapitán Pražanů jako jeden z posledních v lize používá dřevěné hokejky

Právě proto ho trenér Vladimír Růžička využívá. I když poraněná noha ho žene hned po vhazování na střídačku.

No, jeho postavení na buly není úplně košer, protihráči si stěžují. Ale co naplat, rozhodčí to tolerují a on vyhrává jedno vhazování za druhým. „Na tohle je Pepa neocenitelný,“ ví Růžička. „Když jde Pepa na buly, skoro vždycky ji vyhraje. Je to naše jistota. Navíc vím, že když se dostane k puku, přihrávku nezkazí,“ chválí kapitána brankář Adam Svoboda.

Co vlastně Beránka drží u dřevěných hokejek? „Dřevěné ruce,“ odpovídá se smíchem cestou do kabiny. Právě dokončil další trénink ve žlutém dresu, který znamená, že zůstává třináctým útočníkem využívaným na důležitou herní činnost. „Zkoušel jsem i nové hokejky, jenže byly nějak špatně udělaný. Takže než hrát s takovou, radši si nechám ty svoje. Nedokázali ji udělat přesně takovou, jakou potřebuju,“ odmítá odlehčené hole. „Navíc, ty dřevěné se dají krásně a snadno doupravit tak, jak zrovna potřebuju,“ usmívá se staromilec.

Úsměv mu možná brzy zmizí z tváře, výrobci pomalu s jeho oblíbenými »hračkami« končí. „No, kvůli mně je Sherwood asi nedělá. Je fakt, že jsou hůř k sehnání. A já žádné velké zásoby nemám,“ říká Beránek. Na tři finálové zápasy, což je maximum, které se ještě může hrát, mu však vystačí. A vsaďte se, s nimi udělá na buly ještě pořádnou parádu.


Autor: (jík)
Foto Aha! – Denisa Hamerníková

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.

Známé celebrity
Agáta Hanychová • Anna K. • Anna Slováčková • Artur Štaidl • Bolek Polívka • Dagmar Havlová-Veškrnová • Dagmar Patrasová • Daniela Písařovicová • Dominika Gottová  • Eva Burešová • Eva Samková • Felix Slováček • Filip Blažek • František Ringo Čech • Hana Gregorová • Hana Zagorová • Helena Vondráčková • Hynek Čermák • Iva Kubelková • Ivana Gottová • Iveta Bartošová • Jakub Prachař • Jan Čenský • Jan Kraus • Jana Adamcová Nováková • Jana Boušková • Jaroslava Obermaierová • Jiří Bartoška • Jiří Krampol • Jiřina Bohdalová • Jitka Čvančarová • Josef Kokta • Karel Gott • Karel Šíp • Kate Middleton • Kateřina Brožová • Libor Bouček • Linda Rybová • Lucie Bílá • Lucie Borhyová • Lucie Šafářová • Lucie Vondráčková • Lukáš Vaculík • Mahulena Bočanová • Marek Eben • Marta Kubišová • Martin Dejdar • Michal David • Monika Marešová-Poslušná • Ondřej Gregor Brzobohatý • Pavla Tomicová • Petr Janda • Rey Koranteng • Sára Affašová  • Sara Sandeva • Simona Krainová • Štefan Margita • Taťána Kuchařová • Tatiana Dyková • Tereza Kostková • Tomáš Plekanec • Václav Neckář • Veronika Arichteva  • Veronika Gajerová • Veronika Žilková • Vojtěch Dyk • Vojtěch Kotek • Zdeněk Pohlreich • princ George • princ Harry