Kamion smetl pošťačky! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 6. října 2022

Svátek slaví Hanuš, zítra Justýna

Kamion smetl pošťačky!

Tak daleko v poli felicie skončila...
Tak daleko v poli felicie skončila... (TK – Drahoslav Ramík, HZS Moravskoslezského kraje, HZS Zlínského kraje)

Přesně pět let od ničivého úderu orkánu Kyrill se Česká republika opět potýká s vrtochy počasí. Husté sněžení nad celým územím republiky zaskočilo nejen řidiče, ale tradičně i silničáře. Ti nestíhají odklízet nánosy bílé hmoty ze silnic, a mnozí šoféři tak končí nedobrovolně ve škarpách.

Na zasněžených silnicích došlo k desítkám nehod, při nichž zemřeli tři lidé. Jedna z nejtěžších se odehrála u obce Zdounky na Kroměřížsku, kde kamion doslova smetl poštovní felicii.

„Podle svědků nezvládl řidič nákladní soupravy jízdu ve směru na Kroměříž, když ho začal návěs tlačit mimo zatáčku. Při následném manévru došlo k čelnímu střetu s protijedoucím autem poštovní služby,“ uvedl Ivo Mitáček, tiskový mluvčí zlínských hasičů.

Auto s pošťačkami bylo odhozeno mimo silnici do blízkého pole a návěs za tahačem zcela zablokoval cestu. „V osobním autě se zranily dvě ženy. Spolujezdkyně se z vraku auta dostala ven, ale těžce zraněná řidička zůstala zaklíněná ve vraku auta a museli jsme ji dvacet minut vystříhávat,“ dodal Mitáček. Žena bojuje o přežití v nemocnici.

Sněhu napadala kvanta, v Libereckém kraji například až 25 centimetrů, na Vysočině či v Ostravě kolem patnácti. Motoristé by tedy měli jezdit se zvýšenou opatrností, zejména v zatáčkách. „Pozor by si měli dát řidiči i na silnicích třetích tříd, které se jen pluhují. Sypat inertním posypem nemá smysl, protože okamžitě zapadává sněhem,“ upozornil Pavel Pospíšil hlavní dispečer libereckého kraje.

Dramatické ráno zažilo také šest cestujících na Vysočině, které vezl kolem páté ranní do zaměstnání autobus. Jenže havarovali u obce Plandry, klouzající autobus narazil do sloupu telekomunikací. Při nehodě se ale zranil pouze řidič, a to jen lehce.

Jak dlouho to bude ještě trvat?

Letošní zima se konečně ujala vlády s plnou silou a co umí, nám bude ukazovat minimálně do konce ledna. Ve čtvrtek nás sice čeká mírné oteplení, teploty se budou pohybovat jen pár stupňů nad nulou, ale na víkend se zase rtuť teploměru vrátí pod nulu a silnice pokryje sníh a ledovka.

I to se stalo...

■ Mrtvý v centru OstravyJeden člověk nepřežil střet dodávky s osobním vozem, k němuž došlo v Bohumínské ulici v centru Ostravy.

■ Kamiony opět stály... Doprava na frekventované spojnici z Liberce na Jablonec přes Lukášov, kudy denně projíždějí stovky kamionů, stála několik hodin kvůli nehodě rumunského kamionu, který nezvládl jízdu v serpentinách

.■ Smrt kvůli řetězůmZastavení u česko–polských hranic u Českého Těšína stálo život ruského řidiče kamionu (†53). Na silnici nasazoval sněhové řetězy, jenže auto v protisměru dostalo smyk a smetlo jej.Přečtěte si
tenerife
18. 1. 2012 • 21:18

přeji aby vše dobře dopadlo a zotavila se ze zranění,ten kamion měl úplně sjeté pneumatiky,chudáci pošťáci tvz. ABD přeprava není lehká práce,vím o čem mluvím.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.