»Ty nejsi slepej, ty to jenom děláš!« Dramatický zásah dvaceti policistů v pražském metru proti muži, který zbil slepce

V drama se proměnilo každodenní postávání v metru pro nevidomého muže (64), který zde prosí o almuž-nu na živobytí. Byl surově na-paden útočníkem (25), který proti slepecké holi vyrukoval se zaťatými pěstmi.
Slepec postával u eskalátorů ve stanici Národní třída včera dopoledne a s typickou bílou holí byl stranou zájmu cestujících, když vtom k němu přišel český občan a začal na něj řvát. „Ty nejsi slepej, ty to jenom děláš! Přestaň to tady na ostatní hrát,“ hulákal podle svědků na postiženého muže. Ten se proti urážkám ohradil, což útočníka ještě více vyprovokovalo. Přiskočil a začal slepce mlátit pěstí surově do obličeje a přestal, až když se muž pod přívalem úderů skácel na zem.
„Oznámení napadení jsme přijali v 9.49 a ihned se předalo do vysílaček kolegů v terénu,“ řekla Aha! policejní mluvčí Eva Kropáčová. „Praxe je taková, že kdo je nejblíž, běží na pomoc, a tak se stalo, že v jednom okamžiku dole v metru zasahovala skoro dvacítka policistů. Ti útočníka téměř okamžitě zpacifikovali a pomohli napadenému muži,“ popsala policejní mluvčí. Ten měl naštěstí jen několik drobných oděrek a boulí a jinak přestál celý incident bez vážnějšího zranění.
Zadržený muž skončil v policejních poutech a putoval na policejní stanici k výslechu. V jeho neprospěch budou jistě svědčit i záběry z bezpečnostních kamer a výpovědi mnoha svědků, kteří incident viděli. Muž byl obviněn z výtržnictví a v případě prokázání viny si může jít sednout až na 3 roky do chládku.