Divoký Silvestr v Česku | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 1. prosince 2023

Svátek slaví Iva, zítra Blanka

Divoký Silvestr v Česku

Mejdan roku z Václaváku přilákal tisíce lidí.
Mejdan roku z Václaváku přilákal tisíce lidí. (Aha! – Karel Kopáč, Martin Hykl, Maria Rušinová, Alexandr Malachovský, Denisa Hamerníková, ČTK, ara)

PRAHA – Zatímco Silvestr znamená pro obyčejné »smrtelníky« zábavu a bujaré oslavy, pro celebrity je to jedno z dat, kdy mají nejvíc napilno.

Zatímco Silvestr znamená pro obyčejné »smrtelníky« zábavu a bujaré oslavy, pro celebrity je to jedno z dat, kdy mají nejvíc napilno. Na pražském Václaváku zpříjemňovali čekání na Nový rok Martin Dejdar (43), Helena Vondráčková (61), Pavel Bobek (71), Marie Rottrová (66), Petr Nagy (49) a mnoho dalších. Nestárnoucí Slavík Karel Gott (69) spolu s Felixem Slováčkem (65), Laďou Kerndlem (63) a Michalem Davidem (48), který stihl zazpívat i na Václaváku, zase otevírali v českém Rozvadově King‘s Casino, o kterém se mluví jako o českém Las Vegas. Moderátorská stálice Leoš Mareš (32) a Slavice Lucie Bílá (42) pak trávili poslední den v roce v brněnském Boby centru. Jednou z mála, kdo nepracoval, byla Anife Vyskočilová, která až do rána pařila v K.U. Baru.

Martin Dejdar: Odskočil si na Václavák z hor

Martin Dejdar, hvězda sitcomu televize Nova Comeback, Mejdan roku z Václaváku moderoval. I na něj se však podepsal pekelný mráz, a tak hned v úvodu televizního přenosu zpěvačku Terezu Kerndlovou přejmenoval na Lucii. Nebo že už by byl myšlenkami jinde? Jakmile totiž odbila půlnoc, spěchal zpět za svou rodinou do Deštné v Orlických horách.

Bratři Nedvědi: O půlnoci každý sám

Písničkář Jan Nedvěd se sešel na pódiu Václavského náměstí i s bratrem Františkem. Pak si Honzu ale odvedla mladičká přítelkyně Pavlínka a každý z bratrů odjeli oslavit zbytek Silvestra po svém.

Miroslav Donutil: V mrazu na procházku

Na Václaváku mohli všichni potkat i herce Miroslava Donutila. Na »nováckém« Mejdanu roku však v programu účinkujících nebyl. „Tohle je pro nás každoroční tradice s manželkou, jdeme vždycky na procházku na Staroměstské náměstí a pak pokračujeme na Václavák,“ vysvětlil deníku Aha! herec.

Pavel Bobek: Už mi to zase zpívá!

Ačkoliv zpěváka Pavla Bobka postihla před časem mozková příhoda a vypadalo to, že si už nezazpívá, na Silvestra všechny přesvědčil, že je zase zpět. Dokonce se kvůli tomu vrátil ze Švédska. „Relaxoval jsem tam na soukromé návštěvě, ale tuhle nabídku jsem nemohl odmítnout, zazpívat si s Maruškou Rottrovou, to je to nejlepší, co se mi mohlo stát,“ hýřil nadšením Bobek.

No Name: Nechtějí je na Slovensku?!

Kapela No Name, která letos získala Slavíka bez hranic, zazpívala pražskému publiku slovenskou cover verzi hitu Chinaski Klára. Proč ale neslaví doma v Košicích a baví české diváky? „Tohle byla prostě nejlepší nabídka, tak jedeme tam, kde nás chtějí,“ řekl zpěvák No Name Igor Timko.

Anife Vyskočilová: V baru ještě dopoledne!

Exmanželka herce Ivana Vyskočila (62), tanečnice Anife-Issmet Hassan Vyskočilová (34), měla divokou silvestrovskou noc. Se svojí kamarádkou, velmi extravagantní bývalou moderátorkou bulvárního pořadu TopStar magazínu Lucinkou (vlevo), pařily v pražském klubu K.U. Baru až do rána. Sama Vyskočilová tvrdí, že dorazila domů až 1. ledna v deset ráno. Anife tak převzala otěže po Agátě Hanychové (23), která letos oslavila Nový rok i s přítelem v exotickém Thajsku.

Oštěpařka Špotáková: Noc s »pankáčema«!

řítel Lukáš ji opustil, coby profesionální hasič musel do služby. A tak olympijská šampionka v hodu oštěpem Barbora Špotáková (27) strávila Silvestra v Jablonci s partičkou svých dávných kamarádů »pankáčů«. Dopoledne se jako tým s názvem FC Beercelona zúčastnili desetiboje v netradičních disciplínách (mj. v rámci pivní štafety musela zdolat lahváče »na ex«. Poslední večer roku 2008 večer pak s kamarády protančila na punkovém koncertě.

Slavný britský zpěvák: Válel se opilý v Praze!

Slavný britský zpěvák Paul Weller (50, skupina The Jam) se »ztřískal« na Starém Městě pražském. Podle britského listu The Sun se se svojí přítelkyní Hannah Andrews (23) opil vodkou v hospodě U Malé Velryby „Byl skutečně hrozný. Řekl jsem mu, že by neměl zpívat. Ale on pořád kvílel. Jeho přítelkyně byla agresivní, pak spadla z barové židle a omdlela na podlaze,“ řekl listu The Sun kytarista Brad Huff. Weller se pak válel na ulici jako bezdomovec, až dorazila policie. Když Wellerovi pohrozila záchytkou, odpotácel se ke svému hotelu.

Rvačky, mrtví, utržené prsty a rekordman s 4,9 promile...

Přestože při bujarém vítání roku 2009 bylo podle záchranářů méně tragédií než loni či předloni, tak ani tentokrát se divoké oslavy v Česku neobešly bez vážných zranění a dokonce úmrtí…

Zlínský kraj - Opilý kluk málem umrzl
Ve Valašském Meziříčí křísili záchranáři teprve 12letého školáka, který v opilosti venku usnul a utrpěl omrzliny na rukou.

Plzeňský kraj - Požár rodinného domu
Nejvážnější událostí pro hasiče byl požár rodinného domu v Letkově u Plzně. Zapálila ho zřejmě odpalovaná zábavní pyrotechnika. Škoda je 2 miliony Kč.

Středočeský kraj - Rvačky na nože
Hned dva pobodané muže ošetřovali v Kladně záchranáři. V restauraci mladíka (18) bodl útočník jednou do ruky a třikrát do zad. Dalšího zraněného našli s bodnou ránou v noze ležet na ulici.

Moravskoslezský kraj - Chytili vraha
Ostravští kriminalisté slavili úlovkem, dopadli muže (21), kterého podezírají z vraždy bezdomovce (†72). Tělo ubodaného muže bylo nalezeno v úterý ráno v Ostravě-Porubě.

Praha - Zemřel v policejním autě
Přímo v policejním autě zemřel zřejmě na infarkt muž (33), jenž se krátce předtím popral s policisty. Ti ho zadrželi kvůli podezření z kapesní krádeže. Podle policie nebyl dotyčný zraněn, byl však obézní a užíval léky na tlak.

Kraj Vysočina - Alkoholový rekordman
Opilcem-rekordmanem zřejmě v celé ČR byl muž (49) z Pelhřimova, kterému naměřili v krvi 4,9 promile alkoholu. Ze záchytky byl propuštěn před silvestrovskou nocí, během několika málo hodin byl ale znovu dovezen v těžké opilosti z autobusového nádraží, kde působil veřejné pohoršení.
Sebevraždou řešil na Nový rok problémy muž (†50) z Jihlavy. Oběsil se v novém obchodním centru – City parku, s jehož výstavbou nesouhlasil. Údajně požadoval vyšší cenu za vykoupení svého domu v těsném sousedství centra, aby se mohl odstěhovat.

Jihočeský kraj - Vjel do davu slavících
Na náměstí ve Frymburku najel kolem silvestrovské půlnoci mladík autem do skupiny slavících lidí, čtyři z nich zranil.

Olomoucký kraj - Vážně popálené oko
Muže (46) zasáhla rachejtle do oka, má ho vážně popálené.

Pardubický kraj - Přišel o prsty
Třicet minut po půlnoci chtěl muž z Přeloučska odpálit podomácku vyrobenou pyrotechniku. Ta mu explodovala v ruce. V nemocnice mu musely být amputovány všechny prsty.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.