Vězeňkyně ho oškubala | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 1. prosince 2023

Svátek slaví Iva, zítra Blanka

Vězeňkyně ho oškubala

Petr se bezhlavě zamiloval.
Petr se bezhlavě zamiloval. (Foto Aha! – Jiří Čada)

Slibovala mu hory doly, chystal veselku a platil a platil. Vězeňkyně Anna H. (43) připravila zpoza mříží bývalého elektrikáře Petra Michla (58) o desítky tisíc i o iluze. Muž se z nešťastné lásky zhroutil.

Na začátku byl inzerát v novinách. „Psala v něm, že je ve vězení a hledá někoho, kdo jí dá druhou šanci,“ popisoval Aha! Petr. Od loňského října si vyměnili přes stovku dopisů.Chystal svatbu
Do vězení jí posílal oblečení, kosmetiku, tabák i peníze. Když vypráskaná žena nabídla Petrovi manželství, zářil. Zařídil obřad, který se měl konat před týdnem. Sehnal jí práci. V tu chvíli už ho prý jeho láska za mřížemi stála více než 56 tisíc. Aby vyšel, musel si prý dokonce vzít půjčku.

Ujela v mercedesu
Už před sedmou ráno v neděli 21. dubna přešlapoval Petr před věznicí ve Světlé nad Sázavou. Vůbec nevěděl, jak jeho Anička vypadá. Z občasných telefonátů znal jen její hlas. Před polednem se ve dveřích věznice skutečně objevila. „Poznal jsem ji podle tašky, kterou jsem jí předtím za mříže poslal. Štíhlá postava s dlouhými vlasy,“ líčil Petr. Když ho poprvé a také naposled políbila, byl v sedmém nebi. Vzápětí ale vklouzla do opodál stojícího mercedesu a zmizela mu z očí. Dodnes neví, za co seděla, a hlavně – kam zmizela!

Budu ji hledat!
Petrovi zůstala jen taška plná značkového oblečení a doma ve skříni světlý svatební kostým, který si v jednom z dopisů přála. „Budu ji hledat,“ říká odhodlaně Petr a chystá se vypravit po její stopě do Prahy. Od sestry Anny prý ví, že měla z Prahy odjet do Belgie. „Jestli je tam někde v bordelu, tak ji vykoupím,“ uvažuje Petr.

S požehnáním zákona
Aha! se podařilo zjistit, že tento případ v českém vězeňství není ojedinělý. Vězeňkyně, ale nezřídka i uvěznění muži, dokážou od důvěřivců na svobodě vytáhnout ročně stovky tisíc. „Odsouzené ženy v souladu se zákonem mají právo přijímat a odesílat korespondenci bez omezení,“ říká mluvčí ženské věznice ve Světlé nad Sázavou Jana Rajdlová. „Mají právo si objednat denní tisk. Z toho je zřejmé, že odsouzené mohou prostřednictvím korespondence buď na seznamovací inzerát odpovědět, nebo si jej i samy podat,“ dodává mluvčí.Přečtěte si
amej
13. 5. 2019 • 15:04

Bože, bože. Vůl a ještě se nechá vyfotit do novin, aby to o něm každý věděl.

gaysknirem
13. 5. 2019 • 14:30

Když není pořádek ani za mřížemi, tak kde ho potom najít,že?

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.