Útočník na Michala Hrůzu dostal podmínku! Čeká ho ale další soud | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 3. února 2023

Svátek slaví Blažej, zítra Jarmila

Útočník na Michala Hrůzu dostal podmínku! Čeká ho ale další soud

Jeden z útočníků na Hrůzu už dostal podmínku za poškození zaparkovaného auta. Čeká ho však ještě soud.
Jeden z útočníků na Hrůzu už dostal podmínku za poškození zaparkovaného auta. Čeká ho však ještě soud. (Foto ara a Facebook.com)

Jeden z násilníků, kteří v polovině července napadli v Ostravě zpěváka Michala Hrůzu, dostal u Okresního soudu v Ostravě podmínku. Krátce po zbití umělce totiž nedaleko Stodolní ulice poškodil zaparkované auto. Tento případ nijak nesouvisí s vyšetřováním útoku na umělce. ČTK to dnes řekl mluvčí soudu Lukáš Delong.

Soudce rozhodl vydáním takzvaného trestního příkazu. Tím osmnáctiletému mladíkovi udělil za výtržnictví a poškozování cizí věci šestiměsíční podmíněný trest. Zkušební dobu stanovil na 18 měsíců. Pokud bude mladík v budoucnu odsouzen i za zbití Hrůzy, bude tento verdikt pravděpodobně zrušen. "Soud by pak vynesl souhrnný trest za oba případy," vysvětlil Delong.

Podle návrhu na potrestání se mladík výtržnictví a poškozování cizí věci dopustil nedaleko Stodolní ulice 17. července kolem 03:40, tedy krátce po tom, co podle policie zbil zpěváka. V blízkosti křižovatky Janáčkovy a Nádražní ulice ve společnosti dalších čtyř lidí ulomil zaparkovanému automobilu zpětné zrcátko. Při tom poškodil i lak na předních dveřích. Oprava si vyžádala téměř 15.000 korun. "Ve skupině byl i druhý útočník obviněný z napadení zpěváka Michala Hrůzy. Ten se ale jenom díval," řekl Delong.

Michal Hrůza 16. července vystupoval na ostravském Festivalu v ulicích. Po koncertě trávil čas s přáteli v jednom z barů ve Stodolní ulici. V podniku zůstal ale po půlnoci sám. Později se pak už na ulici dostal do konfliktu se dvěma mladíky ve věku 18 a 19 let. Podle dostupných informací se rvali mezi sebou a Hrůza je chtěl uklidnit. Když se rozhodl zavolat policii, oba zaútočili na něj. Hrůza skončil s krvácením do mozku a v bezvědomí v ostravské městské nemocnici. Tam se podrobil operaci a byl udržován v umělém spánku. Po probuzení se začal zotavovat. V pondělí byl z Ostravy převezen do rehabilitačního ústavu v Čechách.

Policie oba mladíky z útoku obvinila po několika dnech. Oba skončili ve vazbě. Uvedli, že všeho litují. Tvrdí ale, že si nic nepamatují.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.