Čeští Romové napsali britské královně: Pošli nám prachy! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 19. května 2024

Svátek slaví Ivo, zítra Zbyšek

Čeští Romové napsali britské královně: Pošli nám prachy!

Píší tady, že chtějí nějaké »love«. Co to je?
Píší tady, že chtějí nějaké »love«. Co to je? (Profimedia.cz)

Anonymní sedmičlenná romská rodina z Přerova se rozhodla, že má dost diskriminace, kterou prý dennodenně zažívá kvůli barvě pleti. A zvolila netradiční přístup, jak ze všeho ven. Napsali dopis, ve kterém žádají o pomoc britskou královnu Alžbětu II. (85)!

V dopise píší, že se v Česku kvůli problémům mezi Romy a »bílými« schyluje k občanské válce a odnáší to i jejich rodina. Chtějí proto azyl ve Velké Británii. Na sedm letenek ale nemají peníze, a tak by také byli rádi, kdyby jim královna na cestu půjčila.

„Žádáme proto o poskytnutí azylu ve Vaší zemi. Bohužel, nemáme dostatek finančních prostředků, proto Vás také žádáme, zdali by nám nemohly být nezbytné finance na cestu poskytnuty například britským sociálním systémem nebo charitou,“ píše se v dopise.

Přečte si ho někdy královna? Moc pravděpodobné to není, takovýchto žádostí totiž dostává spousty a čtou je za ni úředníci.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.