Finalistka České Miss: Anorexie! Skončila v nemocnici!

Dva týdny bez jídla, zvracení, kolapsy a zničené zdraví! To všechno má za sebou finalistka České Miss Nikol 2015 Švantnerová (22). V šestnácti propadla anorexii a bulimii a dodnes bojuje s následky.
„Jak jsem v hlavě viděla, jen jak jdu po tom mole, tak jsem přestala jíst a bylo mi jedno, jestli mi to může ublížit. Takhle to začalo,“ prozradila na sebe brunetka. „ Týden jsem nejedla, dva týdny jsem nejedla, pak už jsem zkolabovala,“ zavzpomínala Nikol. „To bylo zrovna v Hongkongu. Takže jsem sama 16tiletá holčička skončila v nemocnici a musím říct, že dodneška z toho mám následky,“ přiznala. „Kdykoliv jsem cestovala, dostala jsem se do stresu, nejedla jsem a znova jsem do toho spadla. Znova jsem začala zvracet,“ práskla na sebe dívka s žaludkem zničeným na celý život. Ale ve snu stát se novou Českou Miss ji to neodradilo, ba naopak.
Ve stopách Bučkové
Anorexii přiznala před dvěma roky i Česká Miss 2008 Eliška Bučková (25). „Měla jsem strašné výčitky z toho, co jsem jedla. Najedla jsem se jeden den a pak jsem jedla třeba pět dní jablko. Musím říct, že jsem byla posedlá postavou,“ přiznala modelka. Porucha příjmu potravy se na ní podepsala vypadáváním vlasů a nedostatečný příjem vápníku jí zničil zuby.
Co je to anorexie a bulimie?
Anorexie je porucha příjmu potravy, charakteristická naprostým odporem k jídlu a hladověním. Bulimie spočívá v záchvatovitém přejídání a následném úmyslném zvracení.