Lesbička Jitka Smutná otevřeně: Jak je to s homosexualitou mezi jejími hereckými kolegy? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 2. února 2023

Svátek slaví Nela, zítra Blažej

Lesbička Jitka Smutná otevřeně: Jak je to s homosexualitou mezi jejími hereckými kolegy?

Jitka Smutná
Jitka Smutná (Tomáš Vrbenský / Blesk)

Populární seriálová herečka Jitka Smutná (63) žila dlouhou dobu ve spokojeném heterosexuálním manželství. Trvalo dlouhých deset let, než byla schopná mluvit o své pravé orientaci. Nyní žije spokojeně se svou partnerkou Petrou Braunovou (46) a kritizuje netolerantní přístup k homosexuálům u nás.

Jitka Smutná v rozhovoru pro lui-magazine.cz přiznala, že svou orientaci nikdy nevnímala jako problém. V divadelních kruzích se u svých kolegů nikdy nesetkala s nepochopením, ale to je prý celkově dáno uměleckým prostředím. Jak to v těchto kruzích tedy vypadá?

„Pracovní prostředí, ve kterém se vyskytuji, je ze své podstaty k této odlišnosti více tolerantní a respektující. Je mezi námi spousta homosexuálů a nikdy jsem se nesetkala s tím, že by s nimi kdokoliv měl problém. Já sama mezi nimi mám báječné kamarády a kolegy. V divadelní branži lidé sexuální orientaci prostě neřeší. To se týká homofobní části naší společnosti…,“ říká herečka.

I když Smutná žila tak dlouho šťastným manželským životem, je ráda, že si nakonec svou homosexuální orientaci dokázala přiznat. „Díky této zkušenosti jsem si sama sebou více jistá a i připravená dělat rozhodnutí, která nemusí být správná. Ta mi pomáhají nalézt tu správnou cestu a nehroutit se z prvního neúspěchu. Jednoduše jsem našla sama sebe, což pro mě představuje pevný pilíř, o který se můžu v jakémkoliv případě opřít,“ uzavírá Smutná.  Autor:  mpa

Přečtěte si
mekanik
19. 11. 2014 • 17:10

myslel jsem si hned že jsi inteligent,s tou násadou od krumpáče sis to pojistil.ty se nech léčit ty burane praštěnej a s těma práškama to nepřeháněj at´nejsi ještě blbější

beladona
18. 11. 2014 • 21:25

Mně je úúúplně jedno kdo s kým a jak.Takový věci fakt neřeším a nikdy jsem neřešila a řešit nebudu . Co kdybyste měli takový dítě? Shodíte ho ze skály?Pro takovou blbost?

fujhnus
18. 11. 2014 • 16:09

Blbej ses ty to se lecit neda nevim proc te to tak rozciluje jeji rodina je stim smirena a tobe snad pani Smutna do tvyho zivota nezasahuje misto tvych blbych komentaru na diskusich si radsi o tom neco precti

prroud
18. 11. 2014 • 11:15

......a to teprv budes "smutna",uchylacko odporna )))))))))))))

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.