Stále se píše o novoročních předsevzetích, týkají se i sexu? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 16. dubna 2024

Svátek slaví Irena, zítra Rudolf

Stále se píše o novoročních předsevzetích, týkají se i sexu?

Paní Michaela ví o sexu vše!
Paní Michaela ví o sexu vše! (Aha!)

Paní Michaela radí čtenářům s jejich vztahovými a sexuálními problémy...

Stále se píše o novoročních předsevzetích, týkají se i sexu?  Marta (26)

Vlastně ano, jen se o nich tolik nemluví. Jeden zahraniční průzkum přesto zjistil, že muži i ženy by si přáli být ve vztahu víc spontánní, víc dávat najevo svoje city, s čímž mají problémy hlavně muži. Pokud jde o sex samotný, vede touha vyzkoušet nové polohy, následovaná potřebou mít sex na nových místech. Někdy u sebe doma (ale ne v ložnici), někdy v přírodě nebo i na místě, kde páru hrozí přistižení (výtah, toaleta v letadle). Jiný výzkum ale potvrdil, že plnění sexuálních předsevzetí je stejně problematické, jako když chce někdo zhubnout nebo přestat kouřit. Větší úspěch mají jedinci, kteří si stanoví realistické cíle jako prohloubení vzájemné intimity, zlepšení komunikace mezi partnery, nebo se soustředí na drobné něžnosti, které opravdu nevyžadují tolik přemáhání jako sex v městském parku za bílého dne. A současně platí stará rada, že pokud chce člověk něco dobrého udělat, je lepší to udělat bez předsevzetí, než o tom dlouhé týdny vyprávět všem kolem.

 

Své podněty posílejte na adresu Deník Aha!, Komunardů 42, Praha 7, 170 00 nebo na aha@ahaonline.cz nebo pište SMS na 725 92 92 92.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.