Vykradl kiosek, vzápětí ho čapli | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 20. června 2024

Svátek slaví Květa, zítra Alois

Vykradl kiosek, vzápětí ho čapli

Muž si vyhlédl k vyloupení kiosek.
Muž si vyhlédl k vyloupení kiosek. (Foto Aha! – Mid. AI)

Uzamčený prodejní stánek, noční čas, relativní bezpečí poskytující přítmí, kam přímo nedopadají paprsky pouličního osvětlení, široko daleko nikde nikdo. To bylo příliš mnoho příznivých faktorů pro pobertu (31), kterým prostě nedokázal odolat.

Dostat se dovnitř, žádný problém. Stačí rozbít skleněnou výplň dveří, počkat, jestli řinkot skla neupoutá pozornost někoho v okolí. Sklo se roztříštilo, řinkot padajících střepů na pár vteřin narušil noční klid města na severu Čech. Nikdo ale nereagoval, nikdo se neobjevil. Ve dveřích zela díra, cesta dovnitř byla volná. Dlouhoprsťák se ještě jednou rozhlédl a potom dírou vlezl do kiosku. Spokojeně se rozhlédl a začal do tašky sbírat kořist. Především cigarety, ale taky doutníky, hrací karty, žiletky a ještě, co bylo v jeho dosahu. I s lupem vylezl zpět na ulici, opět se rozhlédl, a protože noční Most dál klidně spal, chmaták – spokojen se svým dílem – z místa činu zmizel.

Tak popsal denní tisk 24. února 1977 krádež vloupáním, která byla ohlášena na služebnu bývalé Veřejné bezpečnosti v Mostě. Strážci zákona překvapili rychlým zásahem. Ještě té noci na zápěstích nemile překvapeného zloděje ocelově cvakla pouta. „Část odcizených věcí měl ještě u sebe,“ poznamenal tisk.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.