Políbila své dítě, a tím ho zabila! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 4. srpna 2025

Svátek slaví Dominik, zítra Kristián

Políbila své dítě, a tím ho zabila!

Fotografie
Fotografie (internal)

LONDÝN – Polibek plný mateřské lásky se změnil na ortel smrti! Když Britka Ruth Schofi eld líbala svou novorozenou dcerku Jennifer, vůbec netušila, že miminko ohrožuje na životě.

Tragédie britské rodičky

Byl to bohužel polibek první a zároveň poslední. O několik dnů později Jennifer zemřela. Příčina: běžný virus, který se přenesl do jejího tělíčka ze rtů matky.

Paní Schofield napadl krátce před porodem virus herpes simplex (HSV), který vytváří opar. Bohužel ale chyběl čas, aby si tělo vytvořilo protilátky, které by předalo tehdy ještě nenarozenému dítěti. Tělíčko Jennifer tak postrádalo potřebnou imunitu.

Krátce po narození bylo děťátko apatické a ospalé. Zoufalá matka je tedy odvezla do nemocnice. Lékaři se nejprve obávali meningitidy, zdravotní stav holčičky se začal prudce zhoršovat.

Miminko zemřelo tři dny po převozu do nemocnice, teprve jedenáct dní po svém narození. Virem HSV byly nakaženy všechny orgány miminka – mozek, játra, ledviny.

„Ztráta mojí milované holčičky mě zdrtila, ale se způsobem, jakým jsem ji ztratila, se stále nemohu vypořádat. Je to zbytečná smrt,“ říká zoufalá matka.

Ruth Schofield si krátce před porodem stěžovala na příznaky chřipky, a proto jí byla předepsána antibiotika. Dva dny po porodu si léčila opary. Nyní apeluje na nastávající maminky, které trápí příznaky oparů, aby se ihned podrobily lékařskému vyšetření.

Kliknutím zvětšete

Herpes simplex virus (HSV)
Nosí ho v sobě každý člověk, většinou je neaktivní. Přenáší se fyzickým kontaktem. Nejnebezpečnější je jeho přenos na ještě nenarozené dítě nebo na dítě krátce po porodu. Existují dva typy viru: HSV1 je běžnější forma v podobě puchýřků na rtech. HSV2 se vyskytuje na pohlavních orgánech.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.

Známé celebrity
Agáta Hanychová • Anna K. • Anna Slováčková • Artur Štaidl • Bolek Polívka • Dagmar Havlová-Veškrnová • Dagmar Patrasová • Daniela Písařovicová • Dominika Gottová  • Eva Burešová • Eva Samková • Felix Slováček • Filip Blažek • František Ringo Čech • Hana Gregorová • Hana Zagorová • Helena Vondráčková • Hynek Čermák • Iva Kubelková • Ivana Gottová • Iveta Bartošová • Jakub Prachař • Jan Čenský • Jan Kraus • Jana Adamcová Nováková • Jana Boušková • Jaroslava Obermaierová • Jiří Bartoška • Jiří Krampol • Jiřina Bohdalová • Jitka Čvančarová • Josef Kokta • Karel Gott • Karel Šíp • Kate Middleton • Kateřina Brožová • Libor Bouček • Linda Rybová • Lucie Bílá • Lucie Borhyová • Lucie Šafářová • Lucie Vondráčková • Lukáš Vaculík • Mahulena Bočanová • Marek Eben • Marta Kubišová • Martin Dejdar • Michal David • Monika Marešová-Poslušná • Ondřej Gregor Brzobohatý • Pavla Tomicová • Petr Janda • Rey Koranteng • Sára Affašová  • Sara Sandeva • Simona Krainová • Štefan Margita • Taťána Kuchařová • Tatiana Dyková • Tereza Kostková • Tomáš Plekanec • Václav Neckář • Veronika Arichteva  • Veronika Gajerová • Veronika Žilková • Vojtěch Dyk • Vojtěch Kotek • Zdeněk Pohlreich • princ George • princ Harry