Tragická smrt chovatele lvů: Amatérské chyby a bezzubá legislativa! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 23. dubna 2024

Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří

Tragická smrt chovatele lvů: Amatérské chyby a bezzubá legislativa!

Rozsápaný chovatel šelem Michal P. (†33) a dva zastřelení lvi berberští. To je výsledek úterního masakru na Vsetínsku. Přitom za pár dnů na všechny tři čekal nový život v Africe. 
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

6asaad.alk@...
18. 02. 2020 21:58

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

marenka.he...@...
08. 03. 2019 16:27

Zdravím všechny které tato událost dost překvapila -nečetla jsem žádné příspěvky jen to co o tom píšou některá media a cítím potřebu se k tomu vyjádit.Od maturity jsem pracovala v pražské ZOO v "šelminci"-měli jsme tam tehdy "všehochut"-párek lvů berberských-párek lvů habešských-levtarta černého i skvrnitého-pumáka i takovou kolekci druhů tygrů o které se málokteré ZOO nyní už může jen zdát-pár tygrů sibiřských-pár bengálských-pár sumatránských(nyní se snad jmenují sumaterští??)-tygra malajského jménem Mony a tygřici Mášu také jiného druhu ale už přesně nevím jakého.Podle mých zkušeností opravdu samci lvů v době říje lvic "ztratí totálně rozum" -a protože jsem kvůli lásce k tygrům přešla k Čs.cirkusům a několik let vystupovala s drezůrou tygrů (získaných z chovu ZOO Dvůr Králové od tehdejšího jejího ředitele pana Vágnera) a tím jsem přišla do styku se všemi tehdejšími drezéry co pracovali se lvy takže o bezpečnosti práce s nimi vím dost.V tom případě je opravdu hodně nejasností-ten jejich majitel podle mého názoru hodně riskoval s tím že tu lvici už dospělou bral "na volno" ven-ale nemyslím si že by přehlédnul příznaky její říje (hlasové projevy-projevy zvýšené mazlivosti atd) a také příznaky rozrušenosti projevu toho samce-(my "tygraři" jsme v legraci nazývali některé lidi že jsou "vůl jak lev" a bylo v tom hodně pravdy-totiž když lvovi "prdne v bedně" tak je to absolutní konec všem pokusům se s ním nějak domluvit natož ho zvládnout).Nevím jestli vše co jsem dnes četla je opravdu pravda-ale vůbec se mi to nezdá a to zastřelení té mladé-ještě pubertální lvice bylo i podle mě škoda-ovšem také chápu situaci co si s ní pak počnout-myslím že by o ní neměla žádná ZOO zájem a kdo a jak by jí roky opatroval ........A také se mi připoměla nedávná kauza sporu ochránců zvířat versus cirkusáci-no-i v té jsem se snažila angažovat ve prospěch "cirkusáků"-mých kamarádů z dřívějška a ted si nejsem jistá jestli se někdo nepokusil dokázat zápory chovu šelem.....Chápu že by se pravid

jity
07. 03. 2019 07:52

Nevím proč nemohli lva uspat, vždyť už byl majitel mrtvej. Lev holt ho kus sežral. Bžezí lvici také museli oddělat?

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.