Káva dneska slaví! Jak jsou na tom Češi s jejím pitím? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 23. července 2024

Svátek slaví Libor, zítra Kristýna

Káva dneska slaví! Jak jsou na tom Češi s jejím pitím?

Lahodná, aromatická, povzbuzující... Takovými přívlastky se může chlubit nápoj s pětisetletou tradicí, který milují lidé napříč generacemi po celém světě. Dnes je Mezinárodní den kávy, Aha! proto přináší průzkum, jak si ji Češi nejraději vychutnávají a také jak si kávu správně objednat.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

jenofefa
01. 10. 2015 14:11

Pokud v běžné restauraci či kavárně požádáte o espresso, dostanete hrnek o velikosti 1,5 dl naplněný hnědou tekutinou bez pěny. Pojem "crema" ještě neznají. Na svou reklamaci se dozvíte, že jste si měli říci o "piccollo", že to je Vaše chyba, a ať to koukáte hlavně zaplatit - pít to už nemusíte (někdy se to ani nedá). V poslední době zkouším požadovat ristretto - sice se to s Itáliíí srovnávat nedá, ale aspoň se to blíží espressu (pokud personál pochopí, co objednávám). Jsou ale výjimky, nechci všechny házet do jednoho pytle, někde je káva nad očekávání dobrá.

reagovat nahlásit

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.