Výročí, které nelze slavit: Stb bylo 70 let! Připomeňte si tři nejznámější akce a co ušili na Kubišovou... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 20. dubna 2024

Svátek slaví Marcela, zítra Alexandra

Výročí, které nelze slavit: Stb bylo 70 let! Připomeňte si tři nejznámější akce a co ušili na Kubišovou...

Před sedmdesáti lety byla založena organizace, ze které dodnes mrazí. Jednalo se o Státní bezpečnost, politickou policii, která byla krátce od svého vzniku zcela pod kontrolou KSČ a sloužila k ovládnutí mocenských pozic a k likvidaci protivníků režimu. Hlavním sídlem StB byla nechvalně proslulá Bartolomějská ulice, která sloužila jako nejbrutálnější vyšetřovna. StB zanikla až začátkem roku 1990.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

amplituda
05. 07. 2015 16:27

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

lahny
05. 07. 2015 11:03

Co prováděla tenkrát STB, tak to dneska provádějí zaměstnavatelé.V několika zaměstnáních jsem kritizoval poměry, byl jsem VYHOZEN a práci jsem nemohl sehnat, protože se všude ptají na minulé zaměstnání.Pak tam zavolají a minulý zaměstnavatel, aby se pomstil, tak vás pomluví.
Syn si doma postěžoval, jak s nimi zaměstnavatel zachází, já to napsal na netu do diskuze (jmenoval jsem firmu ) do měsíce byl na hodinu vyhozen.Pak se dozvěděl, że firma platí člověka, který hlídá na netu kdo co o ní píše.
Havel, i když byl režimu nepohodlný, TAK PRÁCI DOSTAL VŠUDE.
Mně ji ani v tom pivovaru, kde on pracoval, nedali.A to mně pak zaměstnanci vypravovali, jak tam Havel víc chlastal než dělal.
A to se po revoluci chlubil, že žádný zaměstnanec nemohl do práce jezdit MERCEDESEM, jako on.

hejhej
05. 07. 2015 11:37

lahny: Novodobí informátoři v demokracii jsou horší než bývali STbáci.

smazan_20160509
05. 07. 2015 12:10

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

ararat
05. 07. 2015 14:39

lahny
to co píšeš a zdá se ti to jako těžký život,tak to jen procházka růžovou zahradou,nestěžuj si,za komančů bys to asi neunesla a nezlehčuj to,bylo to horší,jsi asi rozmazlená a nic nevydržíš,jenom se musíš pochlapit a ne fňukat

smazan_20160509
06. 07. 2015 08:04

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

lahny
06. 07. 2015 08:36

Můj děda byl perzekuovaný za to, že se nedal do družstva, můj otec kvůli tomu se nemohl vyučit (syn kulaka) ale pak si v zaměsnání po několika letech udělal dokonce DVA výuční listy, ale během těchto let říkal, že tito jsou HORŠÍ než komunisti.
Za komunistů bylo masa nedostatek ALE NEKRADLO SE ZVÍŘECTVO NA VESNICÍCH.JZD nemělo strach, že jim někdo ukradne dobytek z pastvin, jako se dneska denně děje,lidi měli zvířectvo zavřené jen na ohnutý hřebík.Dneska mají na kálíkárnách petlice se zámkem a i ty bývají vylámané.Ve vedlejší vesnici si rybáři v sedmdesátých letch postavili rybník a nikdo jim ryby nekradl (ano, pár lidí se našlo, co chytali načerno, ale to bylo v jednotkách kusů).Od r.1995 ho už měli 3x!!! vypuštěný a ryby ukradené.Tenkrát měli stavidlo jen zašprajcované kusem dřeva, dneska je kolo výpusti zavařené autogenem a stejně byl rybník vypuštěný.
TAKŽE MNĚ LASKAVĚ ŘEKNĚTE, JAK JE MOŽNÉ...MASA NEDOSTATEK A NEKRADLO SE, DNESKA SE MASA NA PULTECH VÁLÍ A DENNĚ!!!JE PO VESNICI NĚJAKÉ ZVÍŘE UKRADENÉ.
A jinak..já jsem chlap a vždycky jsem byl dělník, který dělal ve fabrikách na směny, takže asi vydržím víc než ty.Víš co je dělat na 4 směny??Kolikrát jsi dělal noční šestnácku (večer od 18 do 10 ti dopoledne).
Mohu ti říci, že dnešní kapitalisté jsou horší než komunisti.Dělník jsem byl tenkrát, dělník jsem i dnes, ale MÁM SE HŮŘ NEŽ TENKRÁT.Tenkrát jako dělníci jsme měli větší práva než dnes, přes ROH se všechny problémy vyřešily...dnes jediná odpověď na všechny připomínky: "MŮŽETE JÍT, NIKDO VÁS TADY NEDRŽÍ, ZA BRÁNOU JE LIDÍ DOST, KTEŘÍ RÁDI BUDOU DĚLAT ZA TĚCHTO PODMÍNEK."

pelagie
05. 07. 2015 09:59

co jméno to perla...hlavně, že to všichni po " revoluci " dohnali a byli za " hvězdy".... jděte s tím někam, po pomalu 25 letech budete vzpomínat " jak byli diskriminováni " koho to zajímá...

ararat
05. 07. 2015 14:45

pelagie,no měla bys být jim za to vděčná,že díky jim se máš jako prase v žitě,ty jsi se na tom nepodílela,tak ti nepřisluší je dehonestovat,až něco uděláš pro společnost pak se vyjadřuj a věř že to bude objektivní,prozatím to od tebe zní spíš naivně a legračně.

pelagie
05. 07. 2015 17:50

nemám jím byt zač vděčná, zato, že je celá republika v troskách .???? asi neposloucháš lidi o čem se baví.. , ukaž na někoho krom těch vyžírků nahoře, že se má dobře !!! lidi jsou bez práce, živoří..budeš mi asi odporovat, že se můžu podívat ven, což dřív údajně nešlo ... naopak jezdila jsem za komoušů každý rok k moři, což dnes nemůžu protože na to nemám , ty blbe korunovanej ... a teď do mě !!!!

smazan_20160509
06. 07. 2015 08:02

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

ejvm1712
05. 07. 2015 08:54

Asanace? To bylo dobře,že povaleče typu Hlav­sa,Lan­dovský­,Hud­ka vypráskali pryč z republiky.
Na Kuišku mám taky názor a mohu říci,že si ji nijak nevážím. Mohu připomenout,že hned po revoluci byla zcela dobrovolně umístěn ana kandidátce jakési strany. Když byla zvolena,okamžitě složila funkci. To znamená,že se jednalo o podvod.

jity
05. 07. 2015 21:24

Martu jako zpěvačku jsem měla ráda, ale to že se nechala zvolit a potom to přenechala někomu jinému, tak to od ní byl docela podraz.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.