Důchody slavných: Obermaierové zbývá 100 Kč na den! Kdo naopak bere nejvíc? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 19. dubna 2024

Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela

Důchody slavných: Obermaierové zbývá 100 Kč na den! Kdo naopak bere nejvíc?

 Důchod jako almužna! To na vlastní kůži zažívají české hvězdy, které sice svému povolání mnohé obětovaly, ale už nemyslely na zadní kolečka. Místo toho, aby si na stará kolena něco naspořily, teď musejí počítat každou stokorunu. I slavní osobnosti se řadí k 80 procentům seniorů, kteří považují výše důchodů za velmi špatné. Příkladem za všechny je mim Jaroslav Čejka (77), který má důchod 2 300 Kč. Patří tedy mezi ty slavné, kteří by z penze mnohdy nezaplatili ani nájem. Představa, že by nyní nepracovali, je pro ně nemyslitelná!
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

denia
08. 11. 2013 09:08

to amplituda Zádrhel je v tom,že ti staří soudruzi většinou na to
přeblafnutí nemají peníze a zadarmo by to Jaroslavu nebavilo

aveneta
06. 11. 2013 06:39

Toto naříkání na důchod, že nevyjdou....je nemoc celebrit. Zvykli si žít na vysoké noze a rozhazovali peníze a teď budlikají. Normální pracující lidé mají důchod mnohdy ještě menší a musejí vyžít !!!

amplituda
05. 11. 2013 23:48

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

fafinek
05. 11. 2013 19:39

MĚLA TA RÁDOBY J(ELITA) MYSLET I NA STÁŘÍ .UŽÍVALI SI NAPLNO TAK MUSÍ " TRPĚT ". NEVÍM PROČ SI STĚŽUJÍ TY DŮCHODY MAJÍ NADPRŮMĚRNÉ .CO BY ZA NĚ BYLO VDĚČNO VĚTŠINA DŮCHODCŮ KTEŘÍ POCTIVĚ PRACOVALI .

pelagie
05. 11. 2013 15:30

Co si do společné kasy dali, tolik dostali.....ať ze sebe nedělají chudinky ...jsou trapní...takové peníze , které dostavají za své role v " rodinných " seriálech by jim nikdo v jiné práci nedal a co to vlastně dělají tak závratného , že jsou tak dobře placeni ???

tetajulca
05. 11. 2013 14:22

Chudinka, která denně hraje v seriálu a nově v nějakém muzikálu. Že se nestydí se ozývat

avalsidal
05. 11. 2013 13:53

Těžko říci proč takový důchod. Moc tomu nechci věřit.
Tito lidé si určovali kolik budou platit a tak pracovali dost často
tzv. na černo. Pak ať se nediví. Horší je to s námi, kteří svůj
vklad do sociálního nemohli ovlivnit a šlo to přímo z platu a nic
mimo si nevydělali. Tak s důchodem 9000 těžko vycházíme a
nemůžeme si stěžovat a nikdo si nás nevšimne. A to, pokud bydlíme na vesnici a můžeme si něco vypěstovat? Je otázka máme li na to sílu. Nehodnotím, ani nelituji.To by se člověk musel
zbláznit. Musíme se smířit s tím co máme. Žádná kaše se nejí tak
horká jak se uvaří.

trkic
05. 11. 2013 13:52

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

mandat
05. 11. 2013 22:05

Jenze jeji synacek potrebuje peci a darecky a to neco stoji.

smazan_20150109
06. 11. 2013 09:32

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

mandalaj
05. 11. 2013 13:23

Nechápu co tímto článkem chtěl autor konstatovat. To, že si někdo na volné noze neplatil soc. oj. je jeho zcela soukromá věc. A důchod 12-15 tis. Kč je nadstandardní, jelikož průměr v Čechách je 10000 Kč.
Já si platila pojištění celý život, byla jsem zaměstnána, avšak 4 roky před důchodem jsem byla odejita v zaměstnání. Nikdo Vás v tomto věku nezaměstná a ačkoliv jsem měla slušný příjem, důchod činí 10000 Kč.

mandat
05. 11. 2013 22:07

Smutna realita. Takovych lidi je bohuzel v CR hodne. Jsou prpusteny 3 roky pred duchodem a takhle skonci. Neco v ty republice nehraje.

mirka62
05. 11. 2013 12:44

Pro samotného člověka mi 100 Kč denně nepřipadá tak málo, co mají dělat rodiny s dětmi, které mají totéž nebo jen o málo víc a chce se po nich, aby si ještě šetřily na důchod mimo povinných odvodů. Umělci měli příjmy dost vysoké, aby si buď platili vyšší důchodové pojištění nebo šetřili jinak. Bohužel obyčejní lidé, kterých dvě třetiny nedosahují na průměrnou mzdu, tuto možnost obvykle nemají. Herci, kteří hrají pouze v divadlech, mzdu podle tabulek nemají vysokou, ale natáčením a dabingem si hodně přivydělávají. Jenže mají vysokou spotřebu a na zadní kolečka nemyslí. Taky se mi nelíbí, že budu muset pracovat dlouho přes důchodový věk, abych splatila hypotéku na byt 1+1. Ušetřit jsem si nemohla, byla jsem samoživitelka se 4 dětmi a přestože všichni pracují, nerada bych jim zůstala na krku (pokud to zdraví dovolí) A určitě je nás takových mnoho!

moravacka
05. 11. 2013 13:24

mate uplnou pravdu, lide jako vy, kteri ziji v byte a nemaji moznost si neco vypestovat na zahradce, to opravdu maji moc tezke. Herci si tezuji ale berou tisice za serialy, vid. pani Obermaierova, a nejenom ona.

smazan_20150109
06. 11. 2013 09:33

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

baronessa
05. 11. 2013 12:08

Důchody nic moc, ale pro objektivitu by to chtělo zeptat se běžných důchodců. Tito naši bývalí i současní slavní rozhodně nouzí netrpí, důchody jsou zde vesměs nadprůměrné. Jen jsou bohužel zvyklí na lepší standard a kvůli němu si připadají chudě.

moravacka
05. 11. 2013 13:24

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.