Jen pro otrlé! Takhle se týrá v českých ústavech: Lidé se bolestí plazí! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 18. dubna 2024

Svátek slaví Valérie, zítra Rostislav

Jen pro otrlé! Takhle se týrá v českých ústavech: Lidé se bolestí plazí!

O poměrech v Domově Na kopci v Červeném Újezdu na Teplicku, kde podle svědků žijí lidé v otřesných podmínkách, trpí hlady a policie tam šetří smrt seniora (†66), promluvil i jeden z bývalých klientů, Martin Otahal (38) z Českého Těšína. Deníku Aha! poskytl i šokující fotky, které všechny hrůzy dokládají.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

skp705
03. 09. 2013 15:04

Kdyz jsou ty domovy v Cesku tak strasne tak at se rodiny staraji o sve milovane doma a zaplati si peci zdravotni sestry a pomocnice, ktere prijdou osetrovat pacienta doma.

alex80
03. 09. 2013 14:15

Než se dožít takového stavu tak volím eutanazii. Doufám že jí brzy povolí. Chci odejít z tohoto světa se vztyčenou hlavou a ne jako troska která ani neví kdo je.

Thyronx
22. 05. 2013 18:07

Ano, řeč je o zemi kde vznikaly pohádky s názvem "Nemocnice na kraji města". O zemi kde se tradovalo že je tam velmi dobře postaráno o důchodce a nemohoucí. Všechno to je lež a nemyslám že je někde v Čechách domov důchodců o něco lepší. To je situace v celé zemi.
I já přeji českým důchodcům penzi jakou mám já (3000 USD/měs.) za 25 let práce a za totéž v drahé vlasti 350.- USD¨)
diskutující "tulip" má asi nejlepší příspěvek ale přesto neřeší proč mají důchodci hlad.

majojo
22. 05. 2013 18:35

Tak Nemocnice na kraji města je tak trošku z jiného století. A ten tvůj důchod - to se vytahuješ či co?
No a zajímá mě, proč ten invalida, co tam vydržel jen čtyřicet dní, to oznámil teprve teď, když se to celé profláklo?

tulip
22. 05. 2013 17:24

Víte,ani od nejmilejšího člověka h...o nevoní.Ale staráte se,myjete,krmíte atd.právě proto,že je to váš nejmilejší člověk.Pocity jsou jenom vaše,důležité je,co děláte. Celý profesní život jsem pracovala jako pomocnice ve zdravotnictví.Vím tedy co takováhle práce obnáší. Personál v zařízeních tohoto typu ústavu jsou buď mladé holky,nebo ženské v přec­hodu,­otrá­vené,­kyse­lé a zatrpklé. Nejlepší jsou řádové sestry,které mají péči o bližního jako poslání a ne jako povolání.Výjimkám se omlouvám,ale já jsem jich zažila za 35let moc málo(asi 5).

skp705
03. 09. 2013 15:08

" Personál v zařízeních tohoto typu ústavu jsou buď mladé holky,nebo ženské v přec­hodu,­otrá­vené,­kyse­lé a zatrpklé."
Proc se do te prace lide nehrnou?

6010
22. 05. 2013 16:05

O těchto šmejdech, kteří vedou tímto způsobem domovy pro ty nejubožejší staré lidi by se také mohl nafotit film s názvem Šmejdi č.2.Peníze těch starých lidí jim voní, ale staří lidé jim nevoní.Všude bych poslala kontroly a ty kteří se chovají ke starým lidem tak jak je popisováno v článcích, bych veřejně ukázala a potrestala, jak pokutami, tak bych je nechala zavřít.

b.r.s.a
22. 05. 2013 13:04

Ono to je tady u nás bohužel všude.Já měla mamku na rozchození !!!! v Hořicích v Podkrkonoší ,přijímal jí šéf oddělení - bývalý profesor z Hradecké nemocnice , nyní důchodce.Jeho názor je ten,že tam mají času dost,protože tam jdou lidé umřít.Tak nám to řekl a jemu to nevadí,prachy jsou prachy a k důchodu dobrý,že?Tak tam sice bylo čisto,ale jídlo mamce donesla ,nechala ho vedle ní.Mamka jen ležela,sama si ani nesedla ,ručička se jí klepala,že ani sama nemohla jíst a paní za 15 minut přišla a bez řečí odnesla vše a vůbec nic jí nezajímalo.Maminka neskutečně moc zhubla,navíc jí dávali plínky a to bylo pro ni ponižující a nejhorší bylo,že jí ani nerozchodili byla tam odsud čistý "ležák",ale byla proležená úplně neskutečně.
Já to viděla a četla jsem o tom poprvé v životě a je to něco hrůznýho a hlavně jen věc personálu.
Nesleduji politikum,ale fandím v tomto Zemanovi,hospic je přeci jen něco trochu jiného.
24 hodin jsem tam být nemohla a když jsem se ozvala a to nejednou,tak nevím jak se pak chovali k mamce.Fakt je,že díky této péči žila v bolestech , už se nikdy nepostavila a za rok poté zemřela.
Viděla jsem ale jiné kterým tam matka zemřela a ještě nesli peníze s díkem za ""péči"" !!!! až se klaněli k zemi.
Tak a teď babo raď co s tím ??????????

vykutalena.vdova
23. 05. 2013 07:04

Koukám, že je to všude stejný. V důchoˇdáku jsme měli babičku. Kdyby tam můj táta obden za ní nechodil, tak umřela žízní a ve špíně...Byla ležák...a nebyla schopná se sama najíst...Jak píše majojo personál se skládá z dost prapodivnejch lidí....Je to těžká práce, špatně placená...dobrá akorát tak pro odpadlíky...

nm48
22. 05. 2013 12:58

to je to nejhorší co může udělat člověk člověku na tyto šmejdy kteří se dovedou takhle mstít i když nevím za co lidem kteří už se nedokáží o sebe postarat by měl přijít ten nejhorší trest a myslím že i kontrolním orgánům se moc do kontrol těchto ústavů nechce,podobný případ jsou neustále reklamované Lázně Tereza v Dubí, tam údajně lidi s alzhaimerovou chorobou zamykají na odděleních ne proto aby se nestratili ale aby se nepřišlo na to že nedostávají to na co mají nárok a cena za jednoho klienta se pohybuje okolo 25 000kč v každém případě by kontroly měly být častější a postihy daleko citelnější než jsou dosud

b.r.s.a
22. 05. 2013 13:06


a doslova by se měli vybírat lidé,kteří to chtějí dělat , ne ty kteří jenom nemají práci.Že to nikdo nechce dělat není pravda.

majojo
22. 05. 2013 18:37

Ještě v minulém století bývaly personálem podobných zařízení vysloužilé prostitutky. Dnes tomu není jinak (s malou úpravou - prostitutky, které s řemeslem ani nezačaly, protože si našly jiný kšeftík).

smazan_20150109
22. 05. 2013 16:02

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.