Pohnutý příběh Štěpánky (43): Šla hledat nový život a skončila v bídě! Přišla o práci a... Žila v kanále s potkany! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 16. dubna 2024

Svátek slaví Irena, zítra Rudolf

Pohnutý příběh Štěpánky (43): Šla hledat nový život a skončila v bídě! Přišla o práci a... Žila v kanále s potkany!

Lidské osudy jsou někdy hodně pohnuté a životní cesty velmi klikaté. Své o tom ví i Štěpánka Kocandová (43), která už několik let žije po pražských ubytovnách, stačit jí musí stovka na den. Předtím si ale vyzkoušela i krušný život bezdomovkyně, a dokonce přespávala v kanále! Ačkoli si prošla vším možným, energie z ní přímo srší. A také chuť pracovat.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

zadnice
12. 09. 2012 10:47

Jedna věc je jistá, že za 23 let jsme to pěkně "dopracovali"!!!

abvydavatelstvi
26. 08. 2012 11:07

před lety jsem chtěla pomahat bezdomovcům ale když jsem zjistila jaká je pravda tak me to rychle přešlo .... pokud žijí na ulici je to dobrovolné. .... a na ulici lidé vydělaji denně od tři sta až někdy po dva tisíce....hodne bezdomovců chlasta a hraje automaty - proto jsou věcně bez peněz .... konkrétně tato paní když byla vdaná tak musí dostávat vdovský důchod... a bezdomovci dostávají když si zařídí pomoc v hmotné nouzi a příspěvky na bydlení .... Bezdomovci dostávají peníze od statu pokud si to zařídí a ještě spoustu peněz vyzebraji .... pokud maji problémy se zákonem jsou schválně bezdomovci a i tak vyzebraji dost na to aby slušně žili....hlavně cizinci jim Štědre dávají peníze..... nebuďte najivni a ne věřte

opportunity
26. 08. 2012 11:01

vdovský důchod?

baronessa
26. 08. 2012 10:17

Škoda, že se neporadila v bezplatné poradně, kdyby se přihlásila na úřadu práce jako nezaměstnaná, platil by to úřad práce a nemusela by dlužit. Věřím, že bez vzdělání se místo hledá těžko, ale každá podpora je dobrá.

opportunity
26. 08. 2012 11:04

Jenže už se stalo. Teď potřebuje poradit, jak sehnat práci a jak z toho vyžít. Životní minimum jí nechat musí, je to asi 2.200 na jídlo. Zajímalo by mě, jaký rozpočet by z toho úředníci udělali. Je to 73 kaček denně, takže na snídani 2 rohlíky a paštika = 15 kaček, ...

terezaskum
26. 08. 2012 09:10

100ku na den to se má.Co by samoživitelce mi to přijde jako luxus.

nyxx
26. 08. 2012 10:26

Na to jak se má špatně,je docela slušně vyžraná.
Z vody se podle mě netloustne.

baronessa
26. 08. 2012 11:00

tak to se mýlíš. Paní jí nekvalitní potraviny, tloušťka je důsledkem přílišného přísunu uhlovodanů = chleba, knedlíky, těstoviny - prostě všecko, co je levné. Kup si kilo hovězího, když máš stovku na den!

nyxx
26. 08. 2012 12:10

Znám spoustu lidí,co mají měně než stovku na den,například penzisti a takhle tlustí nejsou.Prostě těch uhlovodanů do sebe nenacpou tolik.

ingeborg
12. 09. 2012 11:18

Penzisti na tom až tak špatně nejsou, a ikdyž tady někdo píše, že bezdomovci mají víc peněz než lidé co pracují tak já bych bezdomovec být nechtěla, ale nebýt manžela tak bych už asi bezdomáč byla, jsem rok bez práce, mám sice středoškolské vzdělání ale je mi bohuže 50 roků a to je ten problém

nyxx
12. 09. 2012 16:11

Podle toho jací penzisti,jsou tam rozdíly spousty tisíc.Znám lidi,co mají penzi hodně dobrou,ale i ty,co jsou na tom úděsně.

stekavka
26. 08. 2012 08:05

Práci mám,ale když všechno poplatím,tak mi zbyde 60Kč na den a taky si neztěžuju v novinách,aby mě někdo litoval.A takových lidí jako já je daleko víc.I bezdomovci jsou na tom líp,než ten kdo dře.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.