Celebrity štědré i hamižné: Spropitné odhalí charakter! Šéf Facebooku Mark Zuckerberg by mohl šéfovat i držgrešlím! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 23. dubna 2024

Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří

Celebrity štědré i hamižné: Spropitné odhalí charakter! Šéf Facebooku Mark Zuckerberg by mohl šéfovat i držgrešlím!

Jeho majetek je odhadován na 400 miliard korun, je mladý, úspěšný – a podle italských restauratérů ovšem také pěkná »držgrešle«. Mark Zuckerberg (28), zakladatel internetové sociální sítě Facebook, si užívá líbánky v Itálii, ale nejpikantnější na celé věci nejsou žhavé polibky pod italským sluncem, ale fakt, že mladý miliardář nenechává v restauracích spropitné.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

evinka1111
19. 08. 2012 14:39

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

hillaarkaa
17. 06. 2012 09:37

Že sotva mě limuzína na oběd doveze,už mám na stole Forman s lysoněm si na buřtguláš a topinky musí pěkně počkat

lenicccka
12. 06. 2012 18:27

V USA servirky,cisnici nedostavaji plat tedy pouze cca $2 na hodinu,Coze je pouze na pokryti dani.Se s propitnym by mel kazdy pocitat bezne se dava 18% z utraty,a pak podle spokojenosti i vice.............

12356
14. 06. 2012 14:40

Nevim leniccka, kde jsi vzala tech 18%, ale Americane nejsou moc velci "tipari" i kdyz zase zalezi jak v ktere restauraci. V beznemrestauracnim retezci jako je treba Applebees a nebo Chicago Uno, davaji Americane a to hlavne behem lunchtime prumerne tip $5.00 pri vecerich davaji vic. A navic, skoro kazdy American ma ve sve keseni vytisknuty listek, s cenami a procenty.
A jinak souhlas magilan, taky se mne nelibi, proc mam davat stropitne a tim nahrazovat plat cisnika a nebo servirky, proc je neplati zamestnavatel? Ja osobne se citmim nejhur, kdyz prijdu do restaurace, kde je arogantni obsluha, ktera vam dava najevo, ze je vase pritomnost obtezuje, kteri tu svoji arogantnost nezamaskuji aspon na chvilku pri placeni uctu a i kdyz jim date celkem vyskoke stropitne, tak ani nepodekuji, povazuji to za svoje pravo dostavat stropitne.

magilian
12. 06. 2012 10:59

Abych pravdu řekl, mám s propitným problém. A proč. Jdu do restaurace a předpokládám, že v ceně jídla i nápojů nejsou jen náklady na suroviny a energie, ale i zisk a náklady na provoz a personál. Proč mám platit ještě něco navíc? Nejde o peníze, jde o princip. Jasně, jestliže se mi personál věnuje a nečekám hodinu, až si mne někdo všimne a kdy vidím, že se číšník fakt snažía na účtu mi nepřibudou položky a číslice, které jsem si neobjednal, dám něco navíc (ale je to proto, že chci, ne proto, že musím). Ale na druhou stranu se ptám proč? Také vyřizuji požadavky uživatelů, nikoho nezajímá jestli jsem o to dýl v práci, všichni očekávají profesionální přístup a rychlost, s kterou bude jejich problém vyřešen. A nikdo mi tuzéra za to nedá a plat mám stále stejný. Když jdu do obchodu, také zaplatím účtovanou částku a prodavačce nedávám nic navíc (nepočítám 1,2 koruny tj. místo 99 nechám 100). Jestli číšník má malý plat proto, že se automaticky počítá s tuzérem, potom si myslím, že je něco špatně. Jestli číšník žije jen z tuzéru, O.K., potom ať je řečeno: "Číšník žije jen z toho co mu dáte." A ve své podstatě, není náhodou spropitné nezdaněný příjem?
Takže to, že někdo nedává tuzér ještě neznamená, že je lakomec, ale může jít o zásadového člověka, který ví, že mu nikdo nic nedal zadarmo a tak nevidí důvod, proč by tak měl činit i on.

magilian
12. 06. 2012 11:05

Ale možná mi to někdo vysvětlí:
a) proč se dává spropitné
b) jaká je běžná výše spropitného a proč
c) je to povinnost a v případě, že ne, proč je potom člověk špatný, když spropitné nedá?

12356
14. 06. 2012 14:45

Taky by mne to zajimalo, u nas pinglove a servirky dostavaji platy a cim lepsi restaurace, tim lepsi platy, navic se naji a napiji v praci skoro zadarmo, takze na tom zas tak spatne taky nejsou.Bezna vyse stropitneho myslim zalezi na urovni restaurace a vysi uctu. Bezne se dava 10% s vyssim uctem (vic behani k hostum) se obvykle dava 20%.
Povinnost davat stropitne neni, ale vykldala mne kamaradka, ktera se jeden cas zivila jako servirka, ze jeji spolupracovnice dokonce vybehla za hostem ven a tvrde pozadovala po nem stropitne, ktere nedostala.

12356
14. 06. 2012 14:59

Ja mam zase problem jak davat tip treba v ruznych salonech, treba kadernictvi, kde pracuje pouze majitelka a cenu si urcuje zase jen majitelka. Dat presne tolik kolik pozaduje a nebo ji dat tip navic?

mandat
12. 06. 2012 08:44

Ma typicke zidovske manyry.

12356
14. 06. 2012 14:41

No trosku zjednodusene mysleni, nemyslis mandat?

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.