Aha! radí důchodcům: Jak uchovat jídlo! Vaříte si do zásoby jako tato penzistka? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 18. dubna 2024

Svátek slaví Valérie, zítra Rostislav

Aha! radí důchodcům: Jak uchovat jídlo! Vaříte si do zásoby jako tato penzistka?

Její příběh se neliší od života ostatních seniorů. Když se pražská důchodkyně Eva Růžičková (65) před pár týdny deníku Aha! svěřila, že jí 40 deka masa musí v guláši vystačit na celý týden, jen popsala zvyky ostatních českých penzistů.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

lukreciaborgia
23. 03. 2012 09:14

Ať si AHA dodělá raději kurzy jazyka českého,nebo ať si dodělají základku a nepoučují důchodce jak mají hospodařit s penězy!!Ti umí hospodařit ,ti si poradí.

aksura
22. 03. 2012 22:56

Nevypadá, že by trpěla hladem

zelena.karkulka
22. 03. 2012 18:19

ale jak si dojemně umyla a vyklidila lednici

aksura
22. 03. 2012 22:52

fizi
22. 03. 2012 16:19

No protože jsi ÚB a vidíš jen sebe a svoje pohodlí.Moji známí tak také jezdí a ten vozík mají narvaný proto,že tak mohou jezdit jen jednou za měsíc,po důchodu na velký nákup,kdy se doplní olej­,mou­ky,ma­so..­.pak se už kupuje a doplňuje jen pečivo.A to proto,že by neměli na benzín pro svoje 20let staré a ještěže TK prošlé auto.Ty si asi vozíš zadek do práce každý den.Také jsou důchodci,kterým někdo zaplatí nějaký ten peníz a oni mu jedou na nákup,aby pomohli.Takže si sundej ty klapky z očí,vše nemusí být tak,jak to v rozčilení vidíš.Já sám mám paní,která mi obstará velký nákup a já se mohu věnovat své práci.Ať se ti daří!!

mnpv
22. 03. 2012 17:25

V tom případě je krize zatím docela fajn. Lidl to stejné, ten mám za barákem. Kdyby lidi neměli peníze nebudou kupovat ptákoviny, pokud vůbec budou kupovat. Je mi to jedno, jen se mně to nějak pere s tím věčným nářkem. OBI plno a to je obchod, který nemá co společného se základními potřebami lidí. Ať se vám daří rovněž, nemyslím to nijak zle.

mnpv
22. 03. 2012 17:27

A ještě, "zadek jsem si vozila do práce" vždycky. Jednu dobu dokonce v obytné Avii , pro vaši informaci.

kajman1
22. 03. 2012 15:45

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

eremita
22. 03. 2012 22:12

Poněkud nesrozumitelně, paní zřejmě není Češka, snad prodavačka, které vadí starci. Nebo zákaznící vůbec? Stáří není automaticky moudrost, ani dostatek životních zkušeností nevylepší povahu, zlí mlaďoši zůstanou zákeřnými, vrtošivými seniory. Nic to nemění na faktu, že mají dneska velmi hluboko do kapsy a empirií jsou úzkostnější...Jen na okraj, necítila by paní více životního uspokojení v jiné profesi?

kajman1
22. 03. 2012 15:40

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

hu11
22. 03. 2012 14:38

to radši pudu a toho Kalouska zapíchnu a budu se mít jako prase v žitě v tom našem krásném krimnálku

mnpv
22. 03. 2012 15:00

přijde jiný, to si nepomůžete, kasa je prázdná Jen snad ten kriminál bude stejný.

fortin
22. 03. 2012 14:21

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

ines
22. 03. 2012 12:32

to se porad pise a mluvi jak lide stali fronty a nic nebylo.dneska se stoji fronty na vajicka a na slevnene zbozi .drive stali frontu na cerstve dovezene jidlo a dneska na zbozi temer proslou lhutou aby se levne najedli.takove clanky o tom co vsechno lidi musi jist aby prezili jsou absolutne nedustojne cloveku ktery zije v roce 2012 to je postup do zadu.nejen jidlo ale spousta domactnosti upustilo od vareni na plynovem sporaku a postavili pece na uhli a ted uz jenom cybi vratit se k cernobile televizi .

mnpv
22. 03. 2012 12:56

to je jejich věc. Dnes jsem jela kolem Kauflandu, stavila jsem se pro brambory. Plné parkoviště v 10 dopoledne, už to mě mělo varovat. Nicméně nevzdala jsem to a podařilo se mi zaparkovat. Bez koše jsem šla pro pytlík nových brambor a dvě okurky. To, co jsem viděla bylo hrozné. Křepčící důchodkyně, tlačící před sebou narvané koše vším možným. Mimo jedné pokladny jely všechny. Zařadila se do hada, v jedné ruce brambory, v druhé dvě okurky. Samozřejmě mě nikdo nepustil a tak jsem se těch lidí, kteří nebyli vidět přes plné koše ptala, co se děje. Povídali, že je čtvrtek a jsou slevy. Těch kravin, co měli v koších, neskutečné. Mléčná rýže zřejmě byla slevněna, po 20 kusech jsem napočítala, škrobové jogurty,Coca Colu, obrovské čokolády, limonády. Až snad na toaletní papír, máslo, mouku a tuším cukr, samé ptákoviny. Tak jsem viděla krizi na vlastní oči a nechápala jsem. A troufám si tvrdit, že víc jak 60% tam bylo důchodců, na co, nebo pro koho nakují takové množství, nevím. Pokladní povídala, že to je každý čtvrtek a pátek. Tak nevím jestli se máme tak špatně.

lysohlavek02
22. 03. 2012 14:04

..a co ty máš co šmírovat kdo,co a kolik nakupuje šmíro šmajdavá ..oni za to nemůžou že ty máš jenom na brambory a na vokurky(aby si ušetřila tak je nejdřív použiješ jako vibrátor co?)

kajman1
22. 03. 2012 15:46

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

aksura
22. 03. 2012 22:55

kajman1
22. 03. 2012 15:47

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

kajman1
22. 03. 2012 15:41

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.