Velký rádce Aha!: 10 otázek a odpovědío nových občankách! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 26. dubna 2024

Svátek slaví Oto, zítra Jaroslav

Velký rádce Aha!: 10 otázek a odpovědío nových občankách!

Končí vám platnost občanky, měníte trvalé bydliště? Oženili jste se, nebo pojedete s dítětem do zahraničí? Potom si připravte pevné nervy! Od začátku roku totiž musíte žádat o zcela nový typ občanského průkazu.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

genicon
06. 02. 2012 15:16

Nechápu, proč bych si měl připravovat pevné nervy ?? Z celého článku jsem pochopil, že stačí, abych si o novou občanku včas a důvodně požádal na příslušném úřadě a tentýž úřad mi můj nový OP vydá, jakmile bude hotový. Nevidím na tom nic nervy drásajícího. Dokonce ani fotky si už nebudu muset sám pořizovat, tak kde je podle Aha! problém ?

zadnice
06. 02. 2012 15:35

Problémy jsou v tzv. dalšího používání a prokazování.

212809
06. 02. 2012 17:22

Souhlas s "genicon", už jsem to absolvovala a všechno proběhlo OK. A pro "zadnice" - pokud si pořídíte občanku se základními údaji o Vás (jméno, bydiště, narození..), pak žádné prokazování nehrozí a je jen na Vás, jaký typ OP si pořídíte. A ten PIN je celkem šikovnej (stačí čtyřmísnej), protože kdyby Vám OP někdo ukradl, pak např. ve spořce si ani neškrtne. Takže opravdu žádné problémy.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.