Těžce postižená Andělka: I s rozštěpem obličeje lze žít... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 26. dubna 2024

Svátek slaví Oto, zítra Jaroslav

Těžce postižená Andělka: I s rozštěpem obličeje lze žít...

Podtrženo, sečteno! Těžce postižená Andělka Nováková (7) z Horní Kamenice na Kladensku dostane před Vánocemi pod stromeček téměř 23 tisíc korun. Ty pro ni vydělala herečka Adéla Gondíková, která na charitativní akci prodávala vánoční cukroví, a svým článkem pomohl i deník Aha!.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

helidol
21. 12. 2011 14:05

Dobrý den, moc mě mrzí co se dovídám z těchto diskusí. Žádné ženě nepřeji jít po 20 týdnu na ukončení těhotenství ze zdravotních důvodů. Zabít bezbranného člověka ve vlastnim těle - k tomu je opravdu potřeba kuráž, a tu každý nemá. Myslím si, že žádat o příspěvky na cokoli je v dnešní době běžné a kdo chce dát tak daruje a kdo nechce ať pomlčí. Vždyť si za ty peníze nikdo zlatý kozačky kupovat nebude. Peníze jdou na osobní asistentku ve školce tak na pár měsíců. A to že jsou Novákovi movití je firemní záležitost a né rodinná. A kdo dělá tak ten může podnikat. A kdo nemá práci ať jde k nim pracovat a pozná co je to makat. Hezký den.

helenajunova12345
21. 12. 2011 20:11

Je vidět, že naprosto nevíte, o jakou rodinu jde. I jen z doslechu mi stačilo udělat si obrázek. A to opravdu z několika zdrojů, kteří bohužel byli jejich rodinou oklamáni,okradeni! Jsou známí v širokém okolí jako jedna z nebohatších rodin, která si nechutným způsobem hraje na božstvo a přitom dělají kolem ostatním naprosté svinstvo! Je neuvěřitelné, že prosí o peníze - jezdí v bohatejch autech, překypujou luxusem. Holt jim stačí se pomodlit a můžou jít škodit slušným lidem? je to tak nespravedlivý! Je mi do nich putna! mně zatím nic neudělali, ale zvedá se mi z nich žaludek!

helidol
21. 12. 2011 21:04

Myslím si, že nemůžete soudit nějaké lidi jen když vám někdo něco ošklivého onich řekne. Hloupí lidi rádi pomlouvaj. No a na tom nic není že zodpovědně pracují a práce se jim daří. Určitě mají i velké půjčky jak už to bývá v podnikání, ale to lidi nevidí. Je to určitě i velká zodpovědnost. Nejvíce mi vadí, když se jen tak říká, že někdo říkal... pak se šíří drby a lži. Konkrétně se nikdo raději nepřizná. Když je někdo lepší než ten druhý hned se o něm řekne něco hnusnýho aby mu to uškodilo a to je na lidech smutný.

helenajunova12345
21. 12. 2011 21:25

Kdyby jste si pečlivě přečetl mou reakci, pochopil byste. Psal jsem, že sám vím o jejich klamavém počínání, kterým ublížili několika lidem z mého okolí, ale že "konkrétně" mě nic neprovedli, protože jsem s nima do kontaktu nepřišel. Ale jak má někdo majetek, nebo o něco soupeří, vždy vyhrají - podplácení a tvrdý nátlak i na staré lidi není problém! Jdou přes mrtvoly. Bud jste rodina, nebo příbuzný, takhle hájit i když je neznáte je divné! Takže nemá cenu dále se k vám vyjadřovat, protože vždy budete při nich a hlavně - já se ráno probudím a můžu si říct JO, další hezkej den, mám čisté svědomí. To oni nemohou. Ale jak se říká, tak na každého jednou dojde a nepomůže ani faešné modlení. Co se týká půjček, do toho nevidím a zodpovědnost? tu má snad každý kdo něco chce, nic takového nevyvracím, takže je na každém z nás, jakým způsobem budeme trávit život a zodpovědně a poctivě podnikat!

slavka9
15. 12. 2011 13:00

Asi jste si nepřečetli ten článek dobře. Maminka Andělky zjistila, že její dítě bude postižené, až ve 20. týdnu, to je v polovině těhotenství. A to už je na potrat pozdě. Proto přivedla holčičku na svět, i když věděla, jak těžké to pro všehny bude.

bobou
18. 12. 2011 22:25

I vtéto situaci se dá vyvolat porod, i když jde spíše o potrat. Oni tuto možnost měli a přesto ji nevyužili. A připravili holčičce očistec na zemi. Nezlobte se, ale s tím já bytostně nesouhlasím.

helidol
21. 12. 2011 17:04

Jsteli žena doufejte, že se vám nikdy nenaskytne možnost jít na potrat, a pokud ano tak vás upřímně lituji.

pelagie
15. 12. 2011 08:46

jejich rozhodnutí, jejich odpovědnost.......

bobou
15. 12. 2011 07:14

Vás ty nebohé děti za to nemůžou. To jejich nezodpovědní rodiče, jestliže ví, že se jim narodí postižené dítě, a přesto se rozhodnou přivést ho na svět, tak je to podle mne největší nezodpovědnost, jaká může být. Ale ať si potom nestěžují a hlavně nežádají o milodary. I když se určitě nějaké procento lidí najde a tu a tam jim něco pošlou. Ruku na srdce, jaký život toto děvčátko díky svým nezodpovědným rodičům asi tak čeká? A oni tady také věčně nebudou, aby se o ni mohli postarat.

13352
15. 12. 2011 08:04

souhlas, holčička bude doplácet na rozhodnutí rodičů celý život, ti rodiče by si měli uvědomit, že tady nebudou pořád a že jejich dcera skončí pravděpodobně někde v ústavu. Mám pocit, že to bude asi silně věřící rodina, protože dětí, jak vidím na fotce, mají dost. A pokud by rodiče jen trochu přemýšleli, tak by museli vidět, jaký život dcerce připravili, protože s takovým postižením nebude asi jednoduchý život, když pominu zdravotní komplikace, tak musím připustit, že lidé jsou zlí a posměšků si asi zažije taky dost. Takže podle mě jsou rodiče sobci a pánbíčkáři.

helidol
21. 12. 2011 17:09

Nezodpovědnost je když vás rodiče vychovali a nemáte svědomí.

fantom08
14. 12. 2011 15:09

sami se rozhodli přivést to dítě na svět, tak ať teď nežebrají o pomoc..... naprosto nesoudní lidé

fantom08
14. 12. 2011 15:09

přestože věděli, že BUDE postižené

b.r.s.a
14. 12. 2011 18:41


Každý týden minimálně jeden případ. A všichni se rozhodli sami.
Už to je trapný,to bychom mohli každému jen platit a platit a .....

helidol
21. 12. 2011 17:11

Platin nemusíte když nechcete. Nikdo vás nenutí. Je to dobrovolné. Až vás potká něco podobného tak si vzpoměňte.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.