ČHMÚ původně předpovídal na neděli 10. května až 28 °C... no nevyšlo to. 😅
ČHMÚ má na svém webu ve stále ještě platném výhledu nulovou šanci na chladný a teplotně podprůměrný týden od 11. do 17. května... což zřejmě opsala i Dagmar Honsová, když v nováckých zprávách naprosto nezodpovědně tvrdila, že přízemní mrazíky už žádné nebudou... což je blbost, protože dorazí v noci z 12. na 13. května. Na horách souvislá sněhová pokrývka již 12. května! 🥶
--------------------
Dnes v pondělí odpoledne bude bouřky limitovat saharský písek v Česku, nicméně silné bouřky na Vysočině a v Pardubickém kraji, s pomalým postupem, ve kterých naprší i 40 mm. I opakované bouřky.
Bouřky budou postupovat na Moravu a do Slezska a budou se spojovat do linií, na jejichž čele lze očekávat 70kilometrový vítr. ESTOFEX má pro Česko výstrahu, ČHMÚ nemá výstrahu žádnou. 😂
ESTOFEX má výstrahu pro Česko, ČHMÚ nemá bouřkovou výstrahu žádnou.
A to je chyba, protože dnes ve středu pozdě odpoledne budou vznikat silné bouřky v Královéhradeckém a v Olomouckém kraji a především v Pardubickém kraji! 😱
Dnes kolem 16.30 začnou vznikat silné bouřky v Plzeňském a Karlovarském kraji. Zasažena bude i západní polovina Středočeského kraje. Ojediněle půjde o velmi silné bouřky, i s možností slabého tornáda! 😱
--------------------
ČHMÚ očekával studenou frontu a ochlazení od pondělka, ale přechodně se ochladí až ve čtvrtek. 😂
Včera i dnes úřaduje fénový efekt. Včera v pondělí bylo v Pošumaví 27 °C. Na Moravě a ve Slezsku je dnes víc mraků, než předpovídal ČHMÚ.
--------------------
Dagmar Honsová nedávno slibovala v nováckých večerních zprávách, že na několika stanicích v Česku bude v neděli překonána tropická třicítka... sekla se přinejmenším o jeden stupeň, neboť republikové maximum činilo 29,1 °C.
V NPČŠ (tam hoří) dnes o něco silnější vítr než včera. Ve východní polovině ČR silný vítr v neděli i v pondělí! Na Ostravsku a v Beskydech silný vítr i v úterý!
Saharský písek bude limitovat bouřky, přesto se ojedinělé slabé supercely vyskytnou v úterý i ve středu, s možností slabého tornáda! 😱
Včera mělo podle ČHMÚ být republikové maximum do 22 °C, ale o více než 2 stupně bylo víc... i přesto, že na Moravě a ve Slezsku bylo dopoledne často skoro zataženo až zataženo, i s mrholením.
Dnes ve čtvrtek bylo větší teplo, než předpovídal ČHMÚ a na Liberecku daleko víc mraků (bylo tam i skoro zataženo). Do Česka proudilo malé množství saharského písku z Finska. 🤔
Sobota bude letní, v neděli až +28, v pondělí +27 až +28 na Ostravsku/Karvinsku. 😍
Od 4. května velké množství saharského písku v ČR... 5. a 6. května ho bude ještě víc a bude vdechován! Zároveň půjde o období krvavého písečného deště! 😱
Písek bude limitovat bouřky, nicméně ve středu 6. května budou v ČR slabé supercely, i s možností slabého tornáda. 🤩
V neděli odpoledne se nad západní polovinu Čech nasunul saharský písek a byl tu s přestávkami do úterka. Dnes ve středu je venku krásně, ale už odpoledne začne od severu proudit malé množství písku nad ČR.
V neděli byl vítr slabší, než ČHMÚ předpovídal. Ve všech dnech je víc mraků a/nebo teploty jsou vyšší, než předpovídal ČHMÚ. A především následující období mělo podle ČHMÚ být teplotně slabě podprůměrné, nebo výrazně podprůměrné... ale bude úplně jinak, protože období bude spíše nadprůměrně teplé. 😂
--------------------
V sobotu to bude bez písku, takže teploty se dostanou přes 26 °C... ale od neděle 3. května začne do Česka pronikat větší množství písku... takže postupně bude hnusně a smog... a bude to trvat velmi dlouho... půjde v tomto smyslu o mimořádnou saharskou epizodu v ČR! 😱