Simona Stašová otevřeně: O 17 letech života s Radkem Brzobohatým! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 15. srpna 2022

Svátek slaví Hana, zítra Jáchym

Simona Stašová otevřeně: O 17 letech života s Radkem Brzobohatým!

Simona Stašová si Radka Brzobohatého velmi vážila. Jeho odchod ji zasáhl.
Simona Stašová si Radka Brzobohatého velmi vážila. Jeho odchod ji zasáhl. (Aha! – Miloš Schmiedberger, archiv České televize, koláž Ahaonline.cz )

Herečka Simona Stašová (58) považuje Radka Brzobohatého (†79), druhého manžela její matky Jiřiny Bohadalové (82), za svůj druhý nejdůležitější mužský vzor v životě. Jak to v rodině vypadalo, když žili všichni pod jednou střechou?

Mužem číslo jedna je pro Stašovou samozřejmě její otec Břetislav, nicméně její život pozitivně poznamenal i Brzobohatý a herečka na něj zavzpomínala v Magazínu DNES. „Žil s námi od mých devíti do mých šestadvaceti. Byl to čestnej chlap. Vychovával mě velmi dobře, naučil mě číst dobré knížky. Dneska, když sleduju jeho syna Ondru, nebo když se náhodou potkáme, je mi u srdce fajn. Vidím v něm Radka a je mi líto, že odešel. U něj mi to připadá velmi divný, kam to vlastně šel. Takový chlap přece nemohl jen tak zmizet,“ říká smutně o herecké legendě.

Dokonce přidává i historku o tom, jak je její otec s hercem setkal. Místo trapného mlčení či hádek si však padli do noty. „Nevídali se často, ale když, tak to stálo za to. Jednou táta letěl do Austrálie a odlet byl ráno z Prahy, takže přespal u nás. Máma nebyla doma, já taky byla někde na zájezdě. Tak spolu s Radkem seděli, popíjeli vínečko a povídali si až do rána a táta málem prošvihl letadlo,“ popisuje Simona Stašová začátek přátelství. „Radek ho vezl tryskem na letiště, naštěstí jsme bydleli v Břevnově a na letiště to nebylo daleko. Bylo to s chlupem a díky Radkovi se podařilo tátu na poslední chvíli do letadla dostat. Oba na ten jejich večírek před odletem do Austrálie velmi rádi vzpomínali. Víte, takhle spolu můžou vycházet dva rivalové, kteří nemají mindrák,“ uzavírá vyprávění dcera Jiřiny Bohdalové.Přečtěte si
barbatus
26. 4. 2015 • 09:20

Kdyby tě naučili pořádně česky, nenapsala bys "lidi byly".

xsedmikraska
10. 8. 2014 • 08:41

Herec R.Brzobohatý byl pro mne skvělý herec! A ač jsem jej neznala osobně, zpráva o jeho smrti mne dost zasáhla. Sice svou dceru nevychovával, ale vzhledem k tomu, jak si jej chválí Simona i jeho syn, tak byl skvělý táta! No a jako partner? Byl to krásný chlap, tak asi měl své mouchy, ale ženy po jeho boku byly rády. Jeho syn je mu v ledačems podoboný, bylo by prima, kdyby vyzrál ve stejného džentlemana, jako byl jeho otec.

matylda-rut
15. 7. 2014 • 23:30

Jo, ale že se všude píše, že o rozvod požádala Jarmila Kolářová a ne Brzobohatý. To spíš ona neměla nijak zájem.

matylda-rut
15. 7. 2014 • 23:27

Jeho dcera se jmenuje Radana, narozena v r.1961, matka první manželka Brzobohatýho byla Jarmila Kolářová.

matylda-rut
15. 7. 2014 • 23:18

Co to plácáš? Přečti si to ještě jednou, pak snad pochopíš.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.