Marek Eben zahájil filmový festival: Jeden panák a... Jde se na to! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 25. září 2023

Svátek slaví Zlata, zítra Andrea

Marek Eben zahájil filmový festival: Jeden panák a... Jde se na to!

Marek Eben
Marek Eben (Aha! – Marek Pátek, Pavel Machan, Roman Souček, Zbyněk Pecák, Ladislav Křivan, Jan Tůma, hermina.cz, ara)

Začala největší společenská událost léta – Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech. K němu neodmyslitelně patří moderátor Marek Eben (54), který uvádí jeho zahajovací a závěrečné galavečery. Před samotným startem festivalu si Marek dopřál relax nad skleničkou alkoholu. V jednom z festivalových stanů si dal zázvorového Jamesona. A pak šel na věc…

Hned na úvod filmového svátku dorazila do Karlových Varů anglická herečka s ruskými kořeny Helen Mirren (66). Z rukou prezidenta festivalu Jiřího Bartošky (65) převzala večer Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. „Dobrý den, děkuji vám! A tím moje čeština končí,“ řekla herečka. „Moc si této ceny vážím,“ dodala v angličtině.

I když má na svém kontě desítky rolí, nejvíce Mirren proslavilo ztvárnění Alžběty II. ve filmu Královna z roku 2005, za nějž dostala Oscara. Britská panovnice po zhlédnutí snímku, který dnes večer vysílá Česká televize, chtěla stůj co stůj herečku poznat osobně.

„Povídaly jsme si o sendvičích, které byly na stole. Čím jsou obložené, jak dobře k nim chutná čaj a také jsme se bavily o koních. Ani slovo o filmu, a přitom jsem předtím byla hrozně nervózní,“ vzpomínala Mirren v rozhovoru pro magazín Hospodářských novin.

Herečka se na festivalu zdrží do neděle, kdy ve Varech uvede psychologické drama z 60. let minulého století Za zavřenými dveřmi, v němž ztvárnila hlavní roli.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.