Těhotná Kocábová versus důchodci: Hájí ji i Váchová, na čí straně jste vy? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 5. prosince 2022

Svátek slaví Jitka, zítra Mikuláš

Těhotná Kocábová versus důchodci: Hájí ji i Váchová, na čí straně jste vy?

Těhotná Natálie Kocábová s manželem Štěpánem
Těhotná Natálie Kocábová s manželem Štěpánem (Profimedia.cz)

Když těhotná Natálie Kocábova (27) na facebooku napsala, že ji v autobusu zabrali místo důchodci, na internetu se rozpoutala bouřlivá diskuze, do níž se zapojila i bývalá Miss Lucie Váchová-Křížková (26).

„Vstala jsem a tiskla se k lidem, aby mohla projít má sousedka a než si s tím břichem sednu, přiřítí se chlupatá aktivní důchodkyně, odstrčí mě a zařve: "Madlo, honem rychle, pojď sem!" a obě zaberou sedačky u kterých se tísním. Ale to tak, že se všichni musíme zmáčknout, aby se tam vešly, No já teda čuměla!“ postěžovala si Natálie v osmém měsíci těhotenství. A reakce na sebe nenechaly dlouho čekat.

Když jsme se čtenářů Ahaonline.cz zeptali, zda by měli mít v MHD přednost důchodci, nebo těhotné ženy, celých 86% z nich bylo pro těhulky.

Podobnou zkušenost jako Natálie má i Lucie Váchová-Křížková. „S melounem, který před sebou tahám, si posedím tak jednu jízdu z pěti, a to většinou jen v případě, kdy je poloprázdná tramvaj nebo metro. Mladí nevstanou vůbec. Dělaj, že nevidí. Ohledu se v této zemi člověk asi nedočká…“ napsala Miss ČR z roku 2003 v souvislosti se článkem o Natálii Kocábové.

V reakci na slova Kocábové se objevily názory, že těhotenství není nemoc, proto by měly přednost dostat senioři.

„Za půl roku budu také důchodce,takže denně jezdím MHD do práce a to v době kdy jezdí školáci. Ještě se mi nestalo,že by mě někdo pustil sednout, a to mám úplně šedivé vlasy. Kolikrát mě napadá, jestli by nebylo lepší všechny důchodce poslat na kremaci a pak by bylo dost místa v MHD a dost peněz pro mladé. Nakonec pan Kocáb, i když je teď šťastný tatínek,je i dědeček a do důchodu taky nemá daleko,“ vyjádřila se jedna ze čtenářek.

Z opačné strany tento problém vidí čtenářka Jitka: „Taky na mně bylo těhotenství moc dobře vidět (na konci jsem měla 130 cm přes břicho) a většinou jsem musela stát. Ještě horší než důchodci jsou mladé holky - koukají na břicho, ale zůstanou sedět. Mimochodem, nejčastěji mě pustili sednout Ukrajinci.“

„Kocábová jela asi poprvé tramvají. To je tedy fakt drama, že ji nepustili sednout. Bojovní důchodci, ale ani těhotné ženy by si neměli myslet, že se z nich všichni automaticky posadí na zadek. Vzájemná ohleduplnost a slušnost by měla platit obecně. A koneckonců o uvolnění místa k sezení lze případně i poprosit - těhotné ženě nebo důchodkyni málokdo místo odepře,“ zaznělo také v internetové diskuzi.

Máte k tomuto tématu také co říct? Podělte se o svůj názor s ostatními čtenáři prostřednictvím formuláře.
Přečtěte si
alixie
28. 3. 2012 • 16:54

Natálka celé dětství jezdila jenom drahými auty, americká maminka, tatínek multimilionář vlatnící soukromé letadlo, asi dostala šok, když ji při výjimečné jízdě tramvají zabrala místo stará a ještě chlupatá důchodkyně. Kdo ví, jak bude na stará kolena vypadat ona, ono se říká, že boží mlýny fugnují dokonale.

avina
8. 3. 2012 • 13:58

bych taky nepustila sednout.Požádá jiné,mladé...taky nepustila nemocné...navíc,těhotenství není nemoc a v práci sedí,tak oč jde.

dwayne
8. 3. 2012 • 13:47

tak to se ti povedlo(aby to bylo přesný)

dwayne
8. 3. 2012 • 13:01

Tak to ti povedlo -hillaroimbecil-horší než bacil

mondego
8. 3. 2012 • 12:59

No vidíš, jsem rád, že si toho imbecila tak dobře přijal, to víš, nemůžeš za to, můžou za to vaši!Teď si můžeš hezky říkat hillaroimbecil ;-D ;-D ;-D ;-D ;-D ;-D ;-D ;-D ;-D ;-D ;-D ;-D

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.