Šestiletý syn Arichtevy už bere výplatu! Za co Luka utrácí?
Tak malý a hned v balíku? Šestiletý syn herečky Veroniky Arichtevy (39) a režiséra Bisera Arichteva (48) dostává pravidelné kapesné a učí se zacházet s penězi už od malička.
O rodinných pravidlech se Veronika rozpovídala v rozhovoru pro eXtra.cz. Na svého syna je přitom náležitě pyšná. „On je hrozně empatické dítě. Já si myslím, že děti se učí tomu, co vidí doma. Musím říct, že jak on chce pomáhat dětem, tak se nám to strašně líbí a my ho k tomu vedeme. Když jsem třeba v Domě Ronalda McDonalda, tak se ho snažím brát s sebou,“ svěřila se herečka.
Veronika Arichteva o respektující výchově syna: Luka se chodí omluvit!
Právě snaha vést syna správným směrem stála za rozhodnutím zavést doma systém kapesného. A zatímco jiné děti by je nejraději utratily za hračky, u Arichtevových putuje část peněz na pomoc druhým. „Teď jsme před pár měsíci zavedli doma takovou výplatu, to znamená, že dostává kapesné, protože si myslím, že ta finanční gramotnost je fajn budovat už odmalinka. Na konci týdne dostane nějaké peníze, které se na konci měsíce rozdělí a vždycky nám z toho vyjde, že stovka z toho jde na pomoc někomu jinému,“ vysvětlila Veronika.
Veronika Arichteva po ztrátě miminka: Přehodnotila život...
Stejně důslední jsou Arichtevovi i v otázce moderních technologií. „Byla jsem ta máma, která sáhla po tabletu nebo po pohádce v telefonu, protože jsem přesně potřebovala nějaký prostor pro sebe a myslela jsem si, že to uhlídám. Neuhlídala jsem to vůbec, začalo to být u nás dost časté. Luka si tehdy nechtěl hrát, takže v jeho dvou letech jsme to eliminovali a teď jen občas něco povolíme, snažíme se držet tu hranici,“ přiznala otevřeně. Zatímco vlastní „výplatu“ má Luka jistou, s tabletem už to tak jednoduché není.








