Unavený Sapík o důvodech konce: Protivní hosté urážejí personál
Má z toho hodně těžké srdce, ale cítí, že už nastal čas rozloučit se s vyhlášenou hospodou v Klokočné, kterou provozuje již od roku 1992. Šéfkuchař Jaroslav Sapík (73) ji nabízí k pronájmu! Přiznává, že už je unavený...
„I hosté se změnili. Dřív si uměli vychutnat oběd či večeři, přišli dobře naložení, ocenili dobré jídlo. Dneska jsou protivní a urážejí personál,“ stýská si Sapík, který začínal v hotelu Ambassador ve 20 letech jako tehdy nejmladší šéfkuchař v zemi. Vedl dokonce několik současně restaurací. Taky ho štve, že lidé nechtějí dělat, těžko hledá zaměstnance.
Kuchař Jaroslav Sapík oslavil 70. narozeniny: Potrápily ho zdravotní problémy!
„Začalo to po covidu. Lidi si našli různé zdroje obživy a už se jim poctivé řemeslo zajídá,“ míní Sapík. Proto se rozhodl udělat tlustou čáru a žít dál bez nervů, v klidu. „Všechno se zdražuje, jedu na nákup a zvedne mi to tlak na dvě stě. Taky kvalita je problematická, musíte hodně hledat,“ prozrazuje.
Nemoci útočí
Prošel si infarktem, dlouho čekal na operaci nohy, skoro nemohl chodit, padesát let ve stresu udělalo své. Navíc i milovaná manželka Marcela, jeho životní opora ve chvílích dobrých i zlých, marodí se srdcem a potřebuje klid. „Nabízím naši restauraci k pronájmu, ale letošní sezonu bych si chtěl ještě dokončit sám,“ říká deníku Aha! Sapík. Příští rok ať už se prý děje vůle Boží...






