Nesvačilová o StarDance: Stejně to bude jen fór!
Byla mámou na plný úvazek, tři roky se její život točil primárně kolem dcery Jasmínky (3). Jenže malá princezna už nastoupila do školky a Petře Nesvačilové (40) se trochu uvolnily ruce. Může se naplno vrátit zpět a vrhnout se do víru tance.
Petro, váhala jste, zda jít do Star- Dance?
„Nabídka přišla zrovna ve chvíli, kdy jsem procházela po chodbě České televize. Úplně automaticky ze mě vypadlo: Ano! Tehdy jsem ještě kojila, dcerka měla rok. A nejspíš pod vlivem zatmění hormonů jsem hned souhlasila. Pak jsem nad tím přemýšlela a říkala si: Stejně to bude jenom nějaký fór…“
A on nebyl.
„Až mě to překvapilo! Dceři jsou už tři roky, mně skončila mateřská a rovnou z ní jdu do StarDance.“
Petra Nesvačilová: Byla jsem v hormonálním zatmění
Byla to pro vás první nabídka do této soutěže?
„Ne. Už mě oslovili dřív, ale tehdy jsem nechtěla. A později bych už taky nešla, teď to přišlo v naprosto ideální čas.“
Jak to zvládnete, budete mít zařízené hlídání?
„Dcera chodí do školky, ale jinak nemám moc ráda dávat ji někam na hlídání. Občas přijede babička, to ano, ale jinak mám malou holčičku, a když mě někde chtějí, musejí se mi přizpůsobit. Ve StarDance mi vyšli vstříc. Hodně si teď projekty vybírám tak, aby neomezovaly moji rodinu.“
Máte s tancem už nějaké zkušenosti?
„Moc ráda tančím na rodinných večírcích a svatbách! Tam se uvolním a nic kolem sebe nevnímám. Baví mě taky polka, protože je vtipná, tu si občas hupsnu s manželem. Takže jsem skoro profesionálka! (směje se) A v první třídě jsem chodila na latinsko-americké tance.“
Vojta Dyk: Byl jsem věkově nevyzrálý. Nabídku dostal už před patnácti lety
Takže jste pokročilá tanečnice…
„Chodila jsem ale asi jen dva měsíce. Skončila jsem, protože jsem se ještě necítila na to tančit s klukem, tak jsem šla radši dělat hip hop a street dance. A od dvaceti taky občas chodím na flamengo, ale pořád do začátečníků. S obrovskými přestávkami. Nemám v tom žádné ambice, jen mě to strašně baví.“
Čeká vás teď ještě jiný projekt?
„Hodně věcí jsem odmítala. Režíruju svůj další dokument, kde je můj manžel jako scenárista, točím Inkognito, to bych se už zbláznila, kdybych měla dělat ještě něco dalšího. Takže na filmové nabídky říkám: Až v roce 2027, od února dál!“
Celý rozhovor naleznete v tištěné podobě Nedělního Aha! (10. 5. 2026)













