Doležalová poučuje o volné výchově: Odborníci zuří! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 30. června 2022

Svátek slaví Šárka, zítra Jaroslava

Doležalová poučuje o volné výchově: Odborníci zuří!

Marie Doležalová na sobě "vybíjí" své děti
Marie Doležalová na sobě "vybíjí" své děti (Instagram)

Herečka Marie Doležalová (35) se netají tím, že své děti „vychovává“ tak trochu jiným stylem. Nechává jim volnost a respektuje všechny jejich hysterické výlevy, zlobení a křik. Podle odborníků se jí to ale v budoucnu krutě vrátí.

Nedávno měla herečka na svých sociálních sítích přednášku o tom, jak by se podle ní měli správně vychovávat děti. Nejednoho jejího fanouška to ale nadzvedlo ze židle. „Cokoliv rodiče dělají dětem, děti si to vztáhnou na sebe s tím, že to je jejich vina. Když máme děti malé a formuje se jim dušička, máme moc nad tím, co si o sobě myslí,“ pronesla na začátek Marie, která je maminkou dcery Alfrédy a syna Rudolfa.

Roman Tomeš ze Slunečné: Doufám, že jsem synovi nezpůsobil trauma

Video se připravuje ...

Dětem bychom tak neměli brát za zlé vztekání, křik, pláč a ani jakékoli zlobení. V podstatě by se podle herečky měli ratolesti vychovávat tak nějak sami. To ale podle odborníků není dobrá cesta. „Příliš volná výchova dítěti škodí. Každá ratolest potřebuje znát své mantinely. Pokud rodiče své potomky osvobozují od zodpovědnosti a povinností, brzy se to obrátí proti nim,“ svěřil se dětský psycholog pro web Flowee. Proti Doležalové se obrátil nejen on, ale i mnoho jejích příznivců.

Olga Menzelová: Svoje děti nemlátím, ale občas musím zklidnit nervy sklenkou vína

Video se připravuje ...Přečtěte si
1pravda1
28. 2. 2022 • 21:54

my máme uřvanou sousedku, takže řve ona po dětech a děcka po sobě a po ní a to jsou malé...

1pravda1
28. 2. 2022 • 21:51

jaká matka - taká katka, dítě potřebuje řád a mantinely ale také hodně lásky a mazlení ale jasně mu říci - toto se nedělá, to dělat nebudeš atd. - jde to i bez bití - protože to jen ukazuje, silnější vyhrává a pak máme na školách šikanu, táta řve po mámě, máma po dětech a děcko si zlost vybije ve škole.

1pravda1
28. 2. 2022 • 21:45

Máme sousedku, která vychovává děti sprostými slovy a ječí jako pominutá kvůli každé maličkosti, co si myslíte že se stalo po roce s malou nyní tříletou holčičkou - ječí stejně jako její matka kvůli každé věci, už neumí mluvit normálně... takže bych začala tím, že nevychovaná matka má nevychované děti - ani ji nenapadne, že se dítě chová sprostě k jiným a uřvaná matka má uřvané děti - osobně si myslím, že by budoucí rodiče měli navštěvovat kurz chování k dětem a výchovy, protože toto fakt není dáno každému, a kdo je špatně vychován tak to přenáší z generace na generaci. Na všechno jsou kouči, manuály, poradci ale to nejdůležitější jako je výchova dětí je zcela opomíjena, pokud není rodičům shůry dáno.

hadaja
28. 2. 2022 • 19:25

Proč mám já, která už nemám vék na détský řev to mám poslouchat v dopravním prostřeku, décko ječí, lítá po tramvaji, volnomyšlenkářská matka ho neokřikne, nesedávam si na sedadlo , kde se sedí proti, díté se vyleze samo a celou cestu Vás kope, žadné napomenutí, ani snaha mu vysvétlit, že existuje ohleduplnost vůči ostatním.Nejhorší, když nastoupí více matek, více détí, dokonce řidič pustí napomenutí, nic.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.