Budařovi ruplo v bedně? Silná kritika od fanoušků | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Budařovi ruplo v bedně? Silná kritika od fanoušků

Jan Budař to schytal od fanoušků
Jan Budař to schytal od fanoušků (M. Novotný, archiv)

Ve stínu filmových Varů dražil Jan Budař (44) na sociálních sítích roli němého sluhy Ondry do své prvotiny Princ Mamánek. Na Slovensku nedostala jeho pohádka grant, takže mu v rozpočtu 20 milionů chybí ještě 3 miliony korun. A tak se snaží sehnat potřebné finance, jak to jen jde...

Mamánkovi se od začátku lepí smůla na paty. Nejprve ze zdravotních důvodů vzdali role krále a královny Josef Abrhám (81) s Libuší Šafránkovou (†68). A pak i její náhradnice Hana Maciuchová (†75). Obě »královny« bohužel zemřely na rakovinu.

Hovory s TGM - trailer

Video se připravuje ...

Navíc peníze na projekt, na němž Budař coby scenárista, režisér i producent v jedné osobě pracuje už šest let, se zrovna nehrnou. I proto se rozhodl prodat roličku sluhy tomu, kdo dá nejméně 20 tisíc korun. Kontroverzní téma Už před aukcí sklízel za tento počin jednu kritiku za druhou. „Někomu ruplo v bedně, co,“ napsal Michael V. na Budařovu sociální síť. „Ta pohádka je opravu bizár! Už pět šest let mluví o tom, jak bude točit. Zemřela mu jak paní Šafránková, tak Maciuchová, to jsem zvědav, zda to někdy dotočí...“ přisadil si Petr M. z Brna.

Budař se však ohradil: „Bylo to od začátku hodně kontroverzní téma. Mnoho lidí se ohrazovalo, že co si to dovoluji chtít po někom peníze, když bude pracovat. Ale když budu chtít pro někoho pracovat a bude to pro mě zážitek a zkušenost, tak za tyhle věci se prostě platí. Zaplatil bych třeba za to, že budu na natáčení Clinta Eastwooda roznášet jen kafe. A budu se dívat, jak to chodí,“ vysvětlil herec a režisér. Za pět minut dvanáct Půl hodiny neměl o němou roli sluhy a třídenní natáčení v září na zámku v Dětenicích nikdo zájem. Až tak říkajíc za pět minut dvanáct se našel manželský pár Vaculíkových, který Budařovi slíbil 22 tisíc korun. „Jsem rád, že se někdo rozhodl film podpořit. Daniela Vaculíková se mnou komunikovala, manžel Jakub to odsouhlasil. Tak snad vše dobře dopadne a za rok bude pohádka v kinech,“ pochvaloval si na závěr dražby Budař.

Jan Budař o Karlu Čapkovi, kterého hraje v novém filmu Hovory s TGM

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.