Neznámý příběh Nadi Urbánkové: ZEMŘELO JÍ DÍTĚ! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 3. července 2022

Svátek slaví Radomír, zítra Prokop

Neznámý příběh Nadi Urbánkové: ZEMŘELO JÍ DÍTĚ!

Naďa Urbánková
Naďa Urbánková (Pavel Machan, archiv)

Horlivý příslušník VB ze seriálu Chalupáři měl oficiálně čtyři děti, ale mohl jich mít pět! Prvního potomka očekával Karel Urbánek (†91) se svou první ženou, zpěvačkou Naďou Urbánkovou (81). Miminko bohužel zemřelo krátce před porodem.

Tragédie oba dva hodně poznamenala. Karlovi bylo tehdy 33 let a Nadě 24 roků. „Já byl v pardubickém divadle a Naďa tam přišla,“ vzpomínal před časem herec na osudový rok 1963. „Bláznivě jsme se do sebe zamilovali a zplodili spolu dítě. Jenže jsme se ho nedočkali,“ měl Karel i po letech slzy v očích.

O tom, že miminko zemřelo, se zpěvačka dozvěděla v nemocnici, kde ležela kvůli rizikovému těhotenství. „Ráno po velké vizitě mi doktor sdělil, že miminko je bohužel mrtvé. Byla jsem bez sebe žalem, ale to ještě nebyl konec,“ vzpomínala po letech Urbánková. „S omluvami mi doktor vysvětlil, že dítě stejně musím porodit! Tak se stalo, a abych to zvládla, dostala jsem porci morfia a už jsem si nic nepamatovala,“ uzavřela zpěvačka. „To dítě nemá ani hrob! Bylo to moc smutný...“ trápil se herec až do své smrti. Karel Urbánek zemřel v pátek, zprávu o jeho úmrtí oznámil prezident Herecké asociace Ondřej Kepka (51).

Naďa Urbánková: O zkažené svatbě své dcery i osamělých Vánocích!

Video se připravuje ...

Vydrželi spolu

I přes tragickou událost byli Naďa a Karel ještě několik let manželé. „Skončilo to, že jsem se rozváděl já. Nezamiloval jsem se jinde – žili jsme prostě každý svůj život,“ konstatoval herec.

Naďa Urbánková: Jako jediná dodržela přísný zákaz Gottových narozenin

Video se připravuje ...Přečtěte si
leros
30. 6. 2021 • 17:58

tony, jak to můžeš vědět? ona ti to říkala? Na to, že seš ženská, tak jsi pěkně jedovatá, na všech diskusích. Myslel jsem, že jsi nějaký nerudný chlap. No, diskutovat s tebou nemá bohužel žádnou cenu.

leros
30. 6. 2021 • 13:56

toníku, v pokročilé fázi těhotenství už to není potrat, ale porod. zjisti si o tom něco.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.