Ťukněte si s celebritou! Zpěvačka Gabriela Gunčíková dnes slaví 23! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 28. ledna 2022

Svátek slaví Otýlie, zítra Zdislava

Ťukněte si s celebritou! Zpěvačka Gabriela Gunčíková dnes slaví 23!

Gabriela Gunčíková slaví 23. narozeniny! Přejeme všechno nejlepší!
Gabriela Gunčíková slaví 23. narozeniny! Přejeme všechno nejlepší! (Foto Aha! – Martin Pekárek, ČTK, archiv K. Gotta, ara)

23. narozeniny dnes slaví zpěvačka Gabriela Gunčíková! Přejeme všechno nejlepší, hodně štěstí, lásky a samozřejmě to zdravíčko!

Gabriela Gunčíková je česká zpěvačka známá svou účastí v televizní soutěži Česko Slovenská Superstar, objev roku 2011 v anketě Český slavík a česká reprezentantka v Eurovision Song Contest 2016.

Životopis

Pochází z městečka Kvasice, žije v Jankovicích u Holešova.

V 2. ročníku soutěže Česko Slovenská Superstar se probojovala do superfinále, které se konalo 5. června 2011 a ve kterém prohrála se slovenským zpěvákem Lukášem Adamcem. Před finálem byla favoritkou na celkové vítězství. V anketě Český slavík 2011 se v kategorii zpěvaček umístila na 28. místě a zároveň se stala Objevem roku.

Dne 28. listopadu vydala své debutové album Dvojí tvář, které se stalo hned po prvním týdnu prodeje 10. nejprodávanějším albem v ČR. Začátkem roku 2012 vystupovala v muzikálu Kleopatra. Dne 30. května 2013 vyšla její druhá deska Celkem jiná, k níž byla sama Gunčíková autorkou některých písní.


Spolupráce s Kenem Tamplinem

V druhé polovině roku 2013 Gunčíková navázala kontakt s vokalistickým trenérem Kenem Tamplinem, jejich spolupráce zpočátku probíhala prostřednictvím Skypu. Gunčíková měla zdravotní problémy s hlasivkami, neboť neuměla hlas správně používat, s čímž jí měl Tamplin pomoci. Později ji pozval do Kalifornie. Tam nahráli společně několik videí, na kterých představovali různé žánry hudby a jakou technikou zpívat, aby si člověk zachoval zdravý silný hlas. Gabriela se stala tváří Ken Tamplin Vocal Academy. Videa na YouTube zhlédly statisíce diváků.

Spolupráce s Trans-Siberian Orchestra

Kapela Trans-Siberian Orchestra v roce 2014 po konkurzu na Floridě přijala Gunčíkovou ke spolupráci. Ještě na konci téhož roku s ní absolvovala šňůru asi 60 koncertů po celém západním pobřeží USA.

V roce 2015, už jako rodinná přítelkyně Kena Tamplina, odcestovala na krátko na Havaj, kde s ním nahrála dalších několik videí prezentuících skladby známých kapel a zpěváků z celého světa.

V listopadu 2015 Gunčíková opět koncertovala s kapelou Trans-Siberian Orchestra na jejím vánočním turné 2015 po západní Americe. Do České republiky se vracela na několik týdnů v roce za svojí rodinou a přítelem, ale uvedla, že zatím neplánuje vydat v nejbližší budoucnosti další desku ani v Česku koncertovat.


Rock Meets Classic

V období 30. března až 17. dubna 2016 zpěvačka absolvovala šnůru šestnácti koncertů Rock Meets Classic po celém Německu a Švýcarsku. Stanula na pódiu po boku Doro Pesch, Joeyho Tempesta, Stevea Walshe a dalších.

Eurovize 2016

Česká televize 10. března 2016 uvedla, že má Gunčíková reprezentovat Českou republiku na Eurovision Song Contest 2016 ve Stockholmu s písní „I Stand“. První semifinálový večer se konal 10. května 2016, Gunčíkové se v něm podařilo postoupit do finále soutěže. Jde o historický první úspěch České republiky v této soutěži. Ve finále 14. května získala Gunčíková od porotců z jednotlivých zemí celkem 41 bodů, od diváků však nezískala bod žádný, skončila tak na 25. místě před posledním Německem.Přečtěte si
anezat
27. 6. 2016 • 12:39

Gábince všechno nejlepší, má nejen nádherný hlas, ale i krásně vypadá, chová se přirozeně, nikoliv trapně jako ta, která pořád vyhrává Českého slavíka.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.