Bakalovo podivné podnikání: Horníci, plačte! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 21. července 2024

Svátek slaví Vítězslav, zítra Magdaléna

Bakalovo podivné podnikání: Horníci, plačte!

Stávka horníků OKD.
Stávka horníků OKD. (Ivana Zelinová / Aha!)

Několik tisíc horníků z Dolu Paskov na Ostravsku se každý den ptá, zda nepřijdou o práci. Vlastník dolu a jejich zaměstnavatel, miliardář Zdeněk Bakala (52), chce totiž důl pro prodělečnost zavřít. Mezitzím ale obětuje desítky milionů na tvorbu počítačové hry, která ani nemusí vyjít…

Uhlobaron Bakala financuje titul, ve kterém se krade, vypaluje a dobývá. „Jak příhodné,“ řekl by jistě budoucí ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (57, ČSSD), který Bakalu nazval gaunerem a ten ho kvůli tomu dokonce žaloval. Bez úspěchu… Do hry má podle spekulací Bakala, jehož majetek se odhaduje na 12 miliard korun, nalít 70 až 100 milionů korun. Částku však nepotvrdil.

Bakala

Prý malá investice

To, že Bakalu hry zajímají, dal vědět už v roce 2012, kdy spolu s manželkou Michaelou (42) založil společnost Prague Game Studios. Právě v rámci této firmy je spolufinancován i vývoj hry Kingdom Come: Deliverance (v překladu Království přichází: vysvobození) z produkce studia Warhorse. Desítky milionů jsou ale pro Bakalu tak »směšná částka«, že ji ani nemíní podrobně komentovat. „Jde o jednu z malých soukromých investic, která s žádnými dalšími investicemi, a už vůbec ne OKD, nesouvisí,“ vzkázal po mluvčím Tomáši Pavlíkovi.

Chce to víc peněz

Jenže tato »malá investice« asi bude k ničemu. „Je pravda, že ani přes intenzivní jednání jsme zatím nenašli vydavatele,“ přiznal Aha! jeden z vývojářů hry, Dan Vávra. Studiu tak chybí další potřebné finance. Sáhne tedy Bakala znovu do peněženky? Proč ne? Hlavně, že se nemusí ušpinit… jako třeba horník.

Autor:  vlb

Přečtěte si
vuhp
13. 1. 2014 • 15:21

Bakala je hnus.

zelda_28
13. 1. 2014 • 14:46

Celý článek mi přijde zbytečně zlý a hlavně je to motání hrušek s bramborama. Ale totálně. Navíc s OKD to nemá nic společného. Už jen podstata věci. Proč se někdo stále rozčiluje, že chtějí zavřít nevýdělečný podnik. Já bych udělal to samé. To je prostě doba. Mě taky nebude nikdo dotovat zadarmo...

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.