Poláci svérázně obhajují vadné potraviny: Posypová sůl je přece kvalitní! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 13. července 2024

Svátek slaví Markéta, zítra Karolína

Poláci svérázně obhajují vadné potraviny: Posypová sůl je přece kvalitní!

Fotografie
Fotografie (internal)

Nepovolené léky v mase z Polska, klobásy vyráběné z mršin, hovězí, které je ve skutečnosti konina, nebo posypová sůl používaná do uzenin a pečiva. Průšvihy polských potravinářů přijela do Česka žehlit tamní vládní delegace. Výsledek? Třeba to, že posypová sůl je kvalitní, tak proč s ní nesolit potraviny...

Sůl, která se používá na namrzlé silnice, byla v potravinách, které mohl sníst kdokoli z Čechů. Poláci, kteří údajně kontrolují jejich kvalitu velmi důkladně, průšvih okomentovali slovy: „Technická sůl má naprosto stejné složení jako sůl jedlá, která se používá v potravinářství. Kdyby tyto dvě soli byly ve slánkách a vy jste je okusili, nepoznáte rozdíl,“ řekla deníku Aha! Zofia Szalczyk, náměstkyně polského ministra zemědělství.

Máte chuť se zakousnout do housky pocházející z Polska, která je namazaná polským máslem a obložena tamní šunkou? Jedlá sůl, stejně jako technická, je sice z chemického hlediska stejná sloučenina, avšak pro přípravu obou výrobků platí naprosto odlišné podmínky. „U průmyslové soli existuje vždy možnost kontaminace, jejíž druh nelze předvídat. To, že se vybranými rozbory průmyslové soli v laboratoři  nic nezjistí, ještě neznamená, že ve výrobku není kontaminace jiná, než jaká se analyzovala,“ rozmetal tvrzení polské strany Martin Štoll ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce.

Přečtěte si
tetajulca
29. 8. 2013 • 12:54

Měla bych jim poděkovat, protože díky těm zrůdnostem jsem se naučila číst i ty pidipísmenka na obalech. Bohužel, ne vždy je tam napsaný výrobce, někdy je tam jen dovozce. Tam kde si nejsem jistá si raději připlatím za podobný výrobek s jasným výrobcem. To co říkala ta ženská o škodovkách je postavené na hlavu, ona je snad konzumuje?

babcahanca
29. 8. 2013 • 12:32

A paní náměstkyně polského ministra zemědělství si posypovou solí osolí jídlo, když je tak kvalitní ??

lipno
29. 8. 2013 • 12:18

Jejich posypová sůl je KVALITNJŠI než čestá, do ní se totiž přidávají ŠKODLIVÉ protihrudkující láttky, že jo, HAHA!

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.