Málem je zabil oběd: Může se vám to stát taky! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 14. června 2024

Svátek slaví Roland, zítra Vít

Málem je zabil oběd: Může se vám to stát taky!

Fotografie
Fotografie (internal)

Papriky, sečuánské chili papričky a další koření obsahovala vařící polévka, která málem zabila hosta (26) ve východočínském Wu-chanu. Ač to zní neuvěřitelně, ostrá horká tekutina propálila mladíkovi, jehož jméno agentury neuvedly, díru do žaludku a zachránil ho jen rychlý převoz do nemocnice. Podobně namále měla Američanka, které explodoval kotlík s fazolemi. Žena skončila na intenzivní péči s těžkými popáleninami.

Kdyby nešlo o život, mohly by být oba příběhy úsměvné. Jenže smrt číhala hned za rohem. Mladý Číňan si vybral tu nejostřejší polévku a po chvilce ucítil bolesti břicha. Pak začal zvracet. Přitom nikdy neměl vředy ani potíže s trávením. Až podrobné vyšetření odhalilo, že muž má díru v břiše! Tu způsobila příliš horká a současně na naše poměry neuvěřitelně silně kořeněná polévka.


U nás nad tím sice můžeme kroutit hlavou, ale japonští lékaři zjistili, že pojídání přehnaně horkých pokrmů způsobuje až 15 procent žaludečních obtíží.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.