Vítězslav Fischer a jeho dřevěný svět malých pracantů: Mravenci se nedají... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 29. května 2022

Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand

Vítězslav Fischer a jeho dřevěný svět malých pracantů: Mravenci se nedají...

Že jsou mravenci pracovití, není žádná novinka. Stačí se jen na chvíli zastavit u lesního mraveniště a pozorovat jejich nasazení. Pracovní doba neexistuje, makají doslova od rána do večera.
Že jsou mravenci pracovití, není žádná novinka. Stačí se jen na chvíli zastavit u lesního mraveniště a pozorovat jejich nasazení. Pracovní doba neexistuje, makají doslova od rána do večera. (Aha! - Martin Pekárek)

Někdo sbírá známky, jiný slepuje letadélka, Vítězslav Fischer (52) z Neštědic u Ústí nad Labem vyrábí dřevěné mravence. Má jich desítky a nejsou ledajací. Jeho mravenci jsou pracovití, ani jeden z nich se nefláká. Většina z nich staví obrovskou loď a podobně jako legendární Ferda zvládnou práce všeho druhu. Však znáte knížku Mravenci se nedají...

Vyučený truhlář Vítězslav Fischer zdědil šikovnost po předcích a svého koníčka bere jako vzpruhu na duši. Zatím ho tiše podporuje i jeho manželka, která má pouze jednu podmínku. Aby alespoň obývák zůstal volný, když už je jinak z celého baráku »mraveniště«.

Využil manželčiny nepřítomnosti

Vše začalo v okamžiku, kdy paní Fischerová odjela do lázní. Místo aby vyrazil s kumpány do hospody, nakoupil její muž za deset tisíc dřevěné korále a na mravence bylo doslova zaděláno. Prostě se nechtěl nudit. „Kdyby byla manželka doma, určitě bych se svým nápadem neuspěl. Ta myšlenka se mi doslova zjevila ve snu a postupně uzrávala do současné podoby,“ vysvětluje Vítězslav, proč vyrábí právě mravence.

Lék na stres

Jsou prý pro něho i symbolem činorodé práce, kterou obdivuje. „Poté, co jsem musel ukončit činnost firmy a propustit zaměstnance, bál jsem se stresu a nečinnosti. Někdo po takovém životním skoku propadne alkoholu nebo drogám, já propadl mravencům,“ říká muž, který se v současné době živí výrobou obrazových rámů. Pracuje doma sám, nestresuje se a místo sledování televize se věnuje svému koníčku. Své výtvory prý neprodává, možná se tak stane až někdy v budoucnu.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.