Před lety se ujal opuštěných psů a... Teď jich má 50 a prosí: Pomozte! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 31. března 2023

Svátek slaví Kvido, zítra Hugo

Před lety se ujal opuštěných psů a... Teď jich má 50 a prosí: Pomozte!

Žrádla bylo málo, o rohlíky, těstoviny a vepřová kolena se vždy strhla bitka.
Žrádla bylo málo, o rohlíky, těstoviny a vepřová kolena se vždy strhla bitka. (pro Aha! – Eva Pousteck)

Zlý sen pejskaře! To je smečka, která se nekontrolovaně rozmnožila v Limuzích u Prahy. Její majitel se před lety ujal několika opuštěných psů. Jenže je nevykastroval a teď má hafanů kolem padesáti.

Vše vyšlo najevo, když se muž pokoušel pejsky marně udat pomocí inzerátu. Do problému se nyní vložilo občanské sdružení Dog-point. „Část pejsků jsme umístili do domácích depozitů. Ostatních se ujaly různé útulky či občanská sdružení, které nám nabídly pomoc,“ řekla Aha! Michaela Zemánková z Dog-pointu.

O padesátihlavou smečku, která nebyla příliš dobře živena, je tedy dočasně postaráno. Nyní její zachránci hledají hodné lidi, kteří by hafany adoptovali. Uvítají i finanční pomoc na veterinární péči a granule.

„Všichni pejsci a fenky musejí být ze zdravotních důvodů vykastrováni. Potřebují očkování, někteří trpí kožním onemocněním, mají rány od kousnutí a pododobně,“ dodává Zemánková. Chceteli pejskům z Limuz pomoci, volejte na 732 133 447.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.