Ptačí dobrodruh: »Rambo« šokoval zoo! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 25. března 2023

Svátek slaví Marián, zítra Emanuel

Ptačí dobrodruh: »Rambo« šokoval zoo!

Ptačího dobrodruha už opět mohou obdivovat návštěvníci v královédvorské zoo.
Ptačího dobrodruha už opět mohou obdivovat návštěvníci v královédvorské zoo. (ro Aha! – Jana Myslivečková)

Neuvěřitelný výkon podal ptačí dobrodruh ze zoo ve Dvoře Králové. Mladý samec volavky rusohlavé se předvedl jako odvážný cestovatel a »Rambo«, který dokázal několik měsíců unikat predátorům a uživit se ve volné přírodě. To je přitom podle chovatelů téměř nemožné!

Pták s doslova špionským kódem na kroužku »XY Modrý« vůbec nebyl nadšený, když ho v létě s ještě třemi mladými volavkami přestěhovali ze zoo Ohrada do Dvora Králové. Zatímco ostatní se neustále hašteřili, uvolnil si část sítě nad voliérou a 26. září frnkl za svobodou. Veškeré pátrání po uprchlíkovi bylo marné. Chovatelé ho tedy oplakali a po několika týdnech i vyškrtli ze stavu.

Před Vánoci se stal zázrak. Přišla zpráva ze zoo Plzeň – »XY Modrý« si u nás užívá. Ptačí cestovatel putoval zpět do Dvora Králové.

„Je to malý zázrak, že ptáka, který se běžně v naší přírodě téměř nevyskytuje, neulovil ani dravec, ani člověk. Pozoruhodné je i to, že ačkoli celý svůj život strávil v zoo, neměl problémy se v přírodě uživit,“ žasne nad výkonem volavky zoolog Michal Podhrazsky.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.