Kuřimská kauza: Tyranku Škrlovou propustí z vězení! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 31. března 2023

Svátek slaví Kvido, zítra Hugo

Kuřimská kauza: Tyranku Škrlovou propustí z vězení!

Snímek Škrlové od soudu v Havlíčkově Brodě.
Snímek Škrlové od soudu v Havlíčkově Brodě. (pro Aha! – Jaroslav Šnajdr, ara)

Barbora Škrlová (36) známá z kuřimské kauzy týraných dětí bude volná. Okresní soud v Havlíčkově Brodě včera odsouhlasil její podmíněné propuštění na svobodu. Škrlová byla odsouzena na pět let a dvě třetiny trestu už si ve vězení odpykala.

Ačkoli ji soud včera propustil, z vězení ještě odejít nemohla. Státní zástupce se proti rozsudku odvolal a nejpozději do měsíce věc bude řešit krajský soud. Za Škrlovou se postavil i spolek Šalamoun, který slíbil, že se o propuštěnou ženu postará.

„Bude to běh na dlouhou trať. Zajistili jsme jí bydlení i základní živobytí a usilujeme o to, aby mohla pracovat v církevní chráněné dílně, kde by ji někdo neustále vedl,“ vysvětlil aktivista John Bok.

Kauza Barbory Škrlové

● Květen 2007: Policie našla v Kuřimi u Brna v komoře rodinného domu svázaného nahého chlapce (7). V domě byla i údajně 13letá Anna, kterou poslali do Klokánku. Odtud záhy utekla. Navíc vyšlo najevo, že se za ni vydávala Barbora Škrlová (tehdy 33).

● Leden 2008: Škrlová byla zadržena v Norsku, kde se vydávala za chlapce Adama. Převezli ji domů, strčili do vazby a obvinili z týrání.

● Říjen 2008: Škrlová dostala pět let za týrání jednoho z chlapců.

● Listopad 2011: Napotřetí uspěla s žádostí o podmíněné propuštění.

Přečtěte si
xell
30. 11. 2011 • 13:57

Nó, pěkně vypasená je, pak , že se tam mají zle v tý base

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.