Netradiční rekordman: Na těle měl 300 klíšťat! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 4. října 2023

Svátek slaví František, zítra Eliška

Netradiční rekordman: Na těle měl 300 klíšťat!

Jiří Vochozka ze sebe sundal neuvěřitelné tři stovky klíšťat.
Jiří Vochozka ze sebe sundal neuvěřitelné tři stovky klíšťat. (pro Aha! – Dana Soudková, ara)

Jiří Vochozka (38) z Františkova na Jindřichohradecku by měl být zapsán do Guinessovy knihy rekordů. Na tělo se mu přisálo kolem 300 klíšťat. Muž si totiž lehl přímo do jejich líhniště.

Stačilo pár minut polehávání v trávě a ruce i záda měl Jiří Vochozka doslova obsypané klíšťaty. „Lehl jsem si do trávy a najednou koukám, že mi úplně zčernaly ruce. Kdyby mi to někdo vyprávěl, nevěřil bych, že je to možné,“ říká Jiří Vochozka.

Z trička prý smetl víc než tisícovku čerstvě vylíhnutých mláďat, která se ještě nestihla přisát. „Ostatní jsem si začal trhat z rukou. Když jsem pak přišel domů a svlékl se, rodina div neomdlela. Pod tričko se mi jich totiž dostaly další stovky a usídlily se hlavně na zádech. Matka mi jich vykroutila hodně přes stovku,“ dodává k neuvěřitelné historce Vochozka.

Z obavy z propuknutí klíšťové encefalitidy poslala zoufalá rodina muže na pohotovost. „Doktor mi vytrhl dalších 157 klíšťat, schválně je počítal. Něco takového prý ještě neviděl,“ dodává pan Vochozka.

Zřejmě jen zázrakem vyvázl muž bez jakýchkoliv následků. Do trávy si ale rozhodně hned tak znovu nelehne.

DEJTE SI POZOR

Plánujete dnes výlet do přírody? Pak si dejte pořádný pozor. Český hydrometeorologický totiž předpovídá aktivitě klíšťat hodnotu 9 pro Čechy a nejvyšší desátou pro Moravu. Nutné je proto při pobytu v místech, kde se klíšťata mohou vyskytovat, použití kvalitního dlouhého oblečení a repelentů. Do lesů se doporučuje v těchto dnech raději vůbec nevstupovat.

Klíšťata jsou nejaktivnější právě v tomto období.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.