Důchodkyně Irena Hájková: Klokánku darovala 1 milion Kč! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 22. března 2023

Svátek slaví Leona, zítra Ivona

Důchodkyně Irena Hájková: Klokánku darovala 1 milion Kč!

Irena Hájková se rozhodla pomoci opuštěným dětem.
Irena Hájková se rozhodla pomoci opuštěným dětem. (Aha! – Karel Kopáč, ara)

Neuvěřitelná štědrost! Důchodkyně Irena Hájková (74) z České Lípy se dozvěděla, že má zařízení pro děti v nouzi Klokánek v Jindřichově Hradci potíže.

A rozhodla se k neuvěřitelnému činu, který nemá obdoby. Prodala svůj dům a darovala Klokánku milion korun...

Irena Hájková se pak přestěhovala do garsonky v domě s pečovatelskou službou. „Už jsem stará bába. Co bych dělala sama s barákem?“ krčí důchodkyně skromně rameny. Manžel Ireny Hájkové, s nímž prožila pětadvacet let, zemřel před dvěma roky na rakovinu.

„Plánovala jsem si, že prodám dům a peníze utratím za rehabilitace, doktory a pohodlí pro manžela. Jenže to bohužel dopadlo špatně. A tak jsem si řekla, že můžu pomoci ještě někomu jinému. Věřím, že Klokánek peníze dobře upotřebí a obstará ty sirotky. Proto jsem si jej vybrala,“ vysvětluje žena.

Děti manželé Hájkovi neměli a příbuzným důchodkyně nic odkazovat nechtěla. „Za manželem do nemocnice nepřišli ani jednou, ale jeho peníze by chtěli,“ zlobí se čiperná seniorka, která chápe, že nyní se na ni možná obrátí i další lidé s žádostí o peníze.

„Nejsem žádnánaivní babka, kterou může někdo využít. Vždycky jsem si uměla s různými vyžírky poradit. Co jsem měla, už jsem dala,“ vzkazuje žena.

Předsedkyni Fondu ohrožených dětí Marii Vodičkovou velkorysá nabídka nejprve zaskočila a nemohla jí uvěřit. „Takové peníze nedává někdo každý den. Nevěděli jsme, jestli nejde o hloupý vtip. Ale skutečně jsme se s paní dohodli na schůzce, přijeli jsme za ní a ona hned na účet fondu převedla milion korun,“ vzpomíná Marie Vodičková.

Dar tak doslova zachránil Klokánek v Jindřichově Hradci, kde má najít azyl třicet dva dětí. Rekonstrukce objektu byla totiž už zpoloviny hotová,  když došly peníze. „Měli jsme přislíbenou dotaci, ale nakonec nám nečekaně sdělili, že jsme se dostali pod čáru a peníze nedostaneme,“ vysvětlila Vodičková. Nyní však díky Ireně Hájkové všechno dobře dopadlo a 1. června by se měl Klokánek otevřít dětem...

Přečtěte si
bobou
12. 3. 2011 • 18:20

velice ušlechtílá a v dnešnií době vzácná věc. Ale jak je možné, že byl schválen rozpočet na přestavbu a v polovině došly peníze? Kdopak je zase vytuneloval? Neměli by na tyto zařízení především přispívat ti bohatí,co se tím tak rádi vychloubají? Jenže ono je něco jiného nechat se někde vyfotit a pak skutek utek, že? Protože už nikdy, nikdo nepátrá, zda svůj slib dodrželi!

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.