Bohumil Assmann (11): Zachránil dítě | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 21. dubna 2024

Svátek slaví Alexandra, zítra Evženie

Bohumil Assmann (11): Zachránil dítě

Bohouš zachránil šestileté dítě.
Bohouš zachránil šestileté dítě. (pro Aha! – ZŠ Český Krumlov)

5:00 – Školák Bohumil Assmann (11) z Českého Krumlova je skutečný hrdina. Na konci prázdnin totiž zachránil před utopením malého prvňáčka (6).

Na ten den Bohouš nikdy nezapomene. „Ten den bylo pořádné vedro, tak jsem se šel vykoupat. Najednou jsem si všiml, že malý kluk vyklouzl ze svého kruhu a začal sebou plácat a topit se,“ svěřil se žák 6. třídy Základní školy T. G. Masaryka v Českém Krumlově.

Odvážný Bohouš na nic nečekal a pro kluka skočil. „Odřel jsem si při tom nohy o dno, ale důležitý bylo, že se ten malej neutopil. Chytil jsem ho a plaval jednou rukou. Na břehu byla jeho maminka, ale nevím, jestli uměla plavat, prostě pro něj neskočila,“ řekl.

Na zachránce čekala i sladká odměna. „Maminka toho malého byla moc ráda, děkovala mi a přišla pak za mnou i jeho babička a dala mi dvě flašky medu. Od své mámy jsem pak dostal čokoládu,“ dodal hrdina.

Svůj čin Bohouš jako hrdinství nebere, přesto je na sebe trošku pyšný. „Nebyl to žádný hrdinský čin, nebudu ale lhát, když řeknu, že zachránit někomu život je skvělý pocit,“ dodal školák, kterého teď zná celý Krumlov i celá škola.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.