Exploze pyrotechniky v paneláku na sídlišti!
Obrovská rána a pak zlověstné ticho. Výbuch panelákového bytu vyděsil lidi v Toužimi na Karlovarsku. Mladý chemik (16) tu měl vyrábět zábavní pyrotechniku, něco se ale zvrtlo. On i s babičkou skončili v nemocnici.
Neštěstí se odehrálo v sobotu večer v Zámecké ulici. Při příjezdu hasičů na místo byla v domě vysklená okna, střepy ležely na silnici a také některé s nich poškodily zaparkovaná auta. Hasiči z domu evakuovali 6 lidí a uhasili požár.
Do práce se pak dal pyrotechnik. „Provedl prohlídku bytu, při které nalezl zřejmě zábavní pyrotechniku domácí výroby. Ta byla zajištěna, stejně jako chemikálie,“ řekl policejní mluvčí Jan Bílek. Záchranáři našli v bytě těžce zraněného mladíka a jeho babičku. Ta byla na tom ještě hůře než její vnuk.
