Tři týdny po propuštění z basy: Vraždil jako přes kopírák
Patrika C. (36), který 22 dnů po propuštění z mírovské věznice na Šumpersku brutálně ubodal přítelkyni (†31), kriminalisté navrhli obžalovat z vraždy. Hrozí mu výjimečný trest.
Napili se alkoholu a pohádali. Patrik C. napadl ženu, s níž se seznámil, když vykonával trest za předchozí vraždu a pracoval mimo věznici, loni v listopadu. Když zemřela, zavolal policii. Druhý mord byl podle kriminalisty Jana Lisického podobný prvnímu jako přes kopírák.
„Ran je pouze nepatrně méně,“ dodal. První oběti zasadil v květnu 2014 ve Frýdku-Místku 50 ran, z toho 17 do krku. Tehdy použil 10 nožů a také se přiznal. Vyfasoval 16,5 roku.
